Новини

Назад

Папа Франциск відвідав табір Аушвіц

: 913 2016-07-29 16:45:12

Відвідини колишнього нацистського концтабору Аушвіц були першою точкою програми Папи Франциска у п’ятницю 29 липня 2016 року. Ще під час перельоту до Риму з Вірменії Святіший Отець повідомив, що не має наміру виголошувати з цієї нагоди окремі промови, але помолитися в тиші, випрошуючи в Бога дару сліз.

Папа Франциск без жодного супроводу пішки повільно увійшов у в’їздні ворота колишнього нацистського концтабору Аушвіц о 9:15 ранку, проходячи під ганебним написом «Arbeit Macht Frei», «Робота визволяє». На подвір’ї страт у центрі концтабору Святіший Отець зосередився на молитві коло п’ятнадцяти хвилин. При вході до 11-го блоку він мав приватну зустріч з десятьма особами, які пережили жахіття концтабору. Папа поцілував і коротко поговорив з кожним зокрема, отримавши від них свічку, яку поставив перед стіною, де відбувались розстріли.

Потім Папа Франциск зійшов у підвальні приміщення, де розташовані «камери голоду», в одній із яких 75 років тому, саме 29 липня, помер святий Максиміліан Кольбе. В’язнів, яких утримували в цих камерах, позбавляли їжі й пиття аж до смерті. Святіший Отець залишився на самоті, молячись в темній камері мучеництва польського священика Кольбе, який пожертвував своїм життям взамін за іншого в’язня, батька сім’ї.

Залишаючи колишній концтабір, Його Святість підписав книгу почесних гостей, іспанською мовою записавши слова: «Господи, помилуй Свій люд. Господи, прости за стільки жорстокості».


Джерело: Радіо Ватикану

 Назад