Новини

Назад

Папа Франциск привітав римо-католиків України з 25-літтям відновлення церковних структур

: 788 2016-09-14 16:17:01

Інтерв’ю журналіста Костянтин Чаваги з Головою Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським

Ваша Ексцеленція, минулої суботи, 10 вересня, у Львові відбулися урочистості з нагоди 25-ліття відновлення структур РКЦ в Україні, яку здійснив св. Папа Йоан Павло ІІ. Під час св. Меси у львівській митрополичій базиліці та на обжинковій св. Месі в Крисовичах колишній Державний Секретар Ватикану кардинал Тарчізіо Бертоне передав присутнім вітання Святішого Отця Франциска з ювілеєм.

Ми щиро вдячні Святішому Отцю Франциску за його молитви, постійну турботу, якою він огортає нашу Церкву та Українську державу, особливо в цей нелегкий час випробувань її народу. Вітальний лист надійшов за підписом Державного Секретаря Апостольської Столиці кардинала П’єтро Пароліна, котрий нещодавно відвідав нашу країну, зустрічався з нашим духовенством і вірними у Києві, на сході й заході держави, побачив на власні очі стан біженців з охопленого війною Донбасу. Як розповів кардинал Тарчізіо Бертоне, в день канонізації в Римі Мати Терези з Калькутти Папа Франциск особисто попросив його передати у Львові своє вітання римо-католикам та запевнити в солідарності з Католицькою Церквою в Україні, Львівською архідієцезією.

Склалося враження, що не випадково саме кардиналу Тарчізіо Бертоне було доручено очолити урочистість у Львові, оскільки помітною була його глибока обізнаність з минулим і сучасним станом Львівської Церкви. Попри свої 82 роки і спекотну погоду Його Еміненція не обмежився богослужінням у латинській катедрі. Яким був перебіг візиту кардинал Бертоне?

Передусім ми дуже дякуємо Його Еміненції, що він прийняв наше запрошення і вдруге відвідав Львів. Для всіх нас пам’ятним є урочистий акт беатифікації сестри Марти Вєцкої, який вісім років тому кардинал Тарчізіо Бертоне довершив у Львові. Культ бл. Марти Вєцкої, яка рятували тіла і душі всіх хворих, без огляду віросповідування і національність, нині набув поширення по всій Україні. Щороку відбувається загальноукраїнське паломництво до місця її вічного спочинку в містечку Снятин Івано-Франківської області.

Займаючи високий пост Державного Секретаря Ватикану за часу понтифікату Бенедикта XVI кардинал Тарчізіо Бертоне надавав вагому допомогу, в т.ч. матеріальну в розбудову структур Римсько-Католицької Церкви в Україні й зокрема в Львівській архідієцезії. Маю на увазі відновлення зруйновних храмів і монастирів, будівництво нових святинь і церковних споруд. Як тут не згадати резиденції львівських латинських митрополитів і фактично спорудження заново комплексу будинків на території Львівської Духовної Семінарії у Брюховичах, які під час нинішнього візиту відвідав кардинал Бертоне.
У своїй проповіді під час подячної св. Меси в катедрі Його Еміненція віддав глибоку шану і подяку духовенству і родинам, завдяки яким збережено віру в Бога, не зважаючи на утиски і переслідування за часів комуністичної влади. Особливу подяку кардинал Бертоне адресував, на жаль, не присутньому через стан здоров’я, першому повоєнному львівському архієпископу кардиналу Мар’яну Яворському, котрий за непростих обставин виводив з руїни Львівську архієдієцезію. Перед чудотворним образом матері Божої Ласкавої ми всі разом молилися за якнайшвидше одужання Його Еміненції Мар’яна Яворського.

Кардинал Тарчізіо Бертоне також не обійшов своєю увагою учасників XVI Архідієцезіального Дня Молоді. Звернувся до них у проповіді в катедрі та особисто прибув до амфітеатру в Брюховичах, де виголосив слово присутньої молоді. Принагідно відвідав Конгрегацію духовенства Львівської архідієцезії, звернувши увагу на значний відсоток молодиш священиків. Це було зворушливим також для мене, бо свого часу, ще молодому віці, доля звела мене у Ватикані з кардиналом Тарчізіо Бертоне. Впродовж років разом співпрацювали, під час мого служіння Другим Особистим Секретарем Святішого Отця Йоана Павла ІІ та Святішого Отця Бенедикта XVI. Я глибоко вдячний кардиналу Тарчізіо Бертоне, що він був спів святителем під час моїх єпископських свячень.

У Брюховичах кардинал Бертоне посвятив Будинок для осіб похилого віку ім. бл. Зигмунда Гораздовського та поспілкувався з сестрами юзефітками, котрі там служитимуть.

Окрема вдячність кардиналу Бертоне за те, що в неділю, 11 вересня, відвідав архідієцезіяльні обжинки в Крисовичах Мостиського району, де Його Еміненція очолив обжинкову св. Месу та промовляв до хліборобів не лише як пастир, але як і селянський син, що глибоко всіх зворушило. Вінцем візиту стали відвідини містечка «Країна дитячих мрій» - комплексу будинків сімейного типу для сиріт і дітей з неблагополучних родин, який спорудило та яким опікується Карітас Спес нашої архідієцезії.

Дякую за розмову

 

 

 

Автор : Костянтин Чавага

Назад