Новини

Назад

Папа Франциск братам з Неокатехуменальної Дороги: Місія – це пріоритет Церкви

: 537 2018-05-07 21:28:20

Ми часто дякуємо Богові за Його дари, і це добре. Але ще краще дякувати Богові за те, який Він, бо Він – це Бог, вірний у любові, а Його доброта не залежить від нас. Про це 5 травня 2018 року Папа Франциск говорив у проповіді з нагоди 50-річчя утворення в Римі першої спільноти Неокатехуменальної Дороги, відсвяткувати яке з`їхалися 150 тисяч осіб з усього світу.

Святкове зібрання чекало на Папу, співаючи пісні та слухаючи катехизу ініціатора Дороги Франсіско Хосе Ґомеса Арґуельйо, відомого як Кіко Арґуельйо. Коли Понтифік прибув, Кіко Арґуельйо представив присутніх, почергово називаючи країни й ієрархів, які супроводжували делегації. Між ними були також 800 учасників Дороги з України, які приїхали разом зі Владиками Міланом Шашіком і Нілом Лущаком, єпархом і єпископом-помічником Мукачівської греко-католицької єпархії, Леоном Дубравським і Радославом Змітровічем, ординарієм і єпископом-помічником Кам’янець-Подільської дієцезії, і Яном Собіло, єпископом-помічником Харківсько-Запорізької дієцезії.

Папа промовив до присутніх після Літургії Слова, подякувавши за те, що вони «прийняли Господній поклик жити Євангелієм і євангелізувати». Він звернув увагу на те, що п’ятдесят – це «важливе число» у Святому Письмі: п’ятдесятого дня після Воскресіння на апостолів зійшов Святий Дух, а у Старому Завіті Бог поблагословив 50-й рік як святий, рік звільнення пригноблених. «І тепер, після 50 років Дороги, чудово, коли кожен з вас скаже: "Дякую, Господи, за те, що ти мене справді визволив; бо в Твоїй Церкві я віднайшов свою родину; бо в Твоєму хрещенні старі речі проминули і втішаюся новим життям; бо через Дорогу Ти показав мені шлях, щоб відкрити ніжну любов Небесного Отця"».

Його Святість подякував учасникам Неокатехуменальної дороги за їхнє місійне спрямування, поділившись кількома думками про місію та євангелізацію, які «сьогодні є пріоритетом Церкви». Бо місія означає «давати голос вірній Божій любові», даруючи іншим те, «що ми отримали». Вона є сповненням заклику, що прозвучав у читанні з Євангелія: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи» (Мт 28, 19).

Його Святість наголосив, що харизма Неокатехуменальної дороги – це «великий дар для Церкви нашого часу», і закликав дякувати Богові за ці півстоліття. «Дивлячись на Його батьківську, братню та сповнену любові вірність, ніколи не втрачайте надії», – закликав він, поблагословивши та вручивши місійні хрести настоятелям 34 нових «missio ad gentes» – євангелізаційних осередків. Такі осередки зазвичай складаються з чотирьох багатодітних родин, священика, семінариста та двох незаміжніх жінок. На запрошення місцевого єпископа вони звіщають Євангеліє в секуляризованих середовищах або на теренах, де присутність Церкви ще незначна.

25 спільнот Неокатехументальної дороги з парафій Римської дієцезії отримали від Папи Франциска доручення на місійну діяльність у парафіях периферії Рима, настоятелі яких звернулися з проханням про допомогу, аби достукатися до людей, які віддалилися від віри.

Зустріч завершилася подячною піснею «Тебе, Бога, хвалимо» й Апостольським благословенням.

За матеріалами Ватиканського РадіоНазад