Новини

Назад

Паломництво подяки з Катовіц.

: 354 2019-05-04 12:59:20

З 29 квітня до 2 травня цього року на запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького в нашій архідієцезії перебували священики Катовіцької архідієцезії, чиї парафії підтримували будівництво храму Святого Михаїла Архангела у Львові-Сихові. 

Священики, серед яких було багато парохів-емеритів, відвідали наше прекрасне місто, починаючи від Львівського Кафедрального Собору, де відправили Євхаристію.

Другого дня священики відвідали греко-католицьку і православну церкви на території села Зубра, де місцеві настоятелі розповідали про Великодню літургію і дружні відносини, що панують між священиками трьох традиції на цій території. Увечері вони вони відвідали храм Святого Михаїла Архангела у Львові-Сихові, будівництво якого підтримували і разом із о. Інфулатом Юзефом Павлічек відправили Святу Месу. У проповіді о. Інфулат підкреслив, що зв`язки між поляками та українцями є і повинні бути братніми. Гості відвідали храм, милуючись архітектурою, яку створив пан Станіслав Нємчик з Тихів.

Агапа відбулася у старому будиночку лісника, який протягом 19 років був серцем парафії, а тепер служить парафіяльним дитячим садочком, який провадять Сестри Служебниці. Зустріч за столом дала можливість розповісти про історію будівництва, різноманітні труднощі, а також про життя парафіяльної громади та її зростання.

В останній день паломництва майже тридцять священиків мали можливість взяти участь у Євхаристії в Палаці Архієпископів. Під час проповіді, архієпископ Мечислав Мокшицький, згадав про важкі часи переслідування, а наприкінці проповіді подякував за допомогу такими словами; «Я прошу Вас, коли Ви повернетеся до своїх парафій, щоб передали мої сердечні вітання і подяку всім, хто матеріально підтримав будівництво храму. Я вірю, що ваша присутність в парафії Святого Михаїла Архангела у Львові-Сихові дала відчуття впевненості в тому, що пожертви добре використовувалися і що не було змарнованого жодного злотого. За цю прекрасну справу, хай буде подяка Богу Всевишньому і всім людям доброї волі».

Після сніданку, під час якого священики запитували про різні цікаві справи, Митрополит Львівський поділився своїми роздумами про теперішнє і майбутнє нашої Церкви, яка все ще бореться з багатьма труднощями.

Багато парафій у Катовіцькій архідієцезії, а також у Глівіцькій і Бельсько-Живецькій дієцезіях підтримали будівництво храму на Сихові і в той же час спомагають багато інших проєктів. Їх нечисельні представники, які взяли участь у цьому паломництві, повернулися додому, сповнені захоплення людьми, які пережили переслідування та Львівською Церквою і задоволені з того, що могли допомагати у реалізації місії Її відбудови.

о. Яцек Коцур

 Назад