Новини

Назад

Паломництво Сестер Згромадження Францисканок Родини Марії слідами св. Зигмунда Фелікса Фелінського

: 1677 2017-09-08 16:01:39

Від 2 по 5 вересня Сестри Францисканки Родини Марії відбули своє паломництво – відвідали місця важливі для їхнього Згромадження, яке цього року відзначає 160 років від дня заснування. Оглядаючи Львів вони відвідали місця важливі для Львівської Церкви але також для Згромадження. Нажаль лише ззовні вдалося побачити колишній Генеральний Дім Згромадження (колишня вул. Куркова), а також Провінційний Дім (колишня вул. Сходова).

На Личаківському Цвинтарі сестри молилися при могилі Сестер зі свого Згромадження. Там спочиває також Мати Зофія Коньча, яка під керівництвом архієпископа З. Фелінського відновила Згромадження на терені Галичини. Наступного дня паломництва сестри відвідали костел в Галичі і церкву св. Пантелеймона у Шевченковому (колишній костел св. Станіслава у селі, що колись називалося св. Станіслав). Черговим місцем паломництва був Єзупіль, де сестри працювали до кінця ІІ Світової війни. Дорогою до гостинного дому сестер непорочниць у Язлівці, сестри марянки відвідали костел у Бучачі. У язлівецькому домі була згадано про звязки св. арх, Фелінського з бл. Марцеліною Даровською.

Понеділок, 4 вересня, був для сестер найважливішим днем паломництва. Метою подорожі була Дзвинячка, де арх. Фелінський провів останні дванадцять років свого життя. Святу Месу було звершено у намогильній каплиці, де до 1920 року був похований архієпископ Фелікс Фелінський. Святу Месу очолив деканат чортківського деканату, о. Марян Попеляр, якому співслужили отці з деканату.

Попри бажання, нажаль не вдалося відправити Святу Месу у місцевому храмі (хоча минулого року, перша Євхаристія від закриття храму була звершена саме там). Сестри застали костел у плачевному стані - за минулий рік з вікон повибивано дошки, через те храм став помешканням голобів, складом старих меблів і церковного спорядження.
Паломництво у Дзвинячці завершилося молитвою при каплиці, де є джерельце, до якого часто приходив архієпископ Фелінський.

Черговим місцем, що пов`язане зі святим Засновником був костел в Окопах Святої Трійці, для якого сестри передали новий образ св. Зигмунда. Вечірній візит до Кам`янця Подільського був був нагодою познайомитися з Католицькою Церквою "за Збручем". Настоятель місцевого катедрального собору, о. Роман, в цікавий спосіб показав ту історію.

В останній день паломництва сестри подалися до Кременця. Там після Святої Меси у місцевому костелі, сестри подалися до музею Юліуша Словацького і подарували образ, на якому представлений св. Зигмунд Фелінський і Юліуш Словацький. Цей образ має бути заповненням певної прогалини. Згадуючи Юліуша Словацького, як організатори музею так і гіди забули про роль яку св. Зигмунд відіграв у житті Поета. Про ті звязки пригадала сестра Ельжбєта Сьлємп із Самбора під час конференції “Діалог двох культур”, що саме тривала. З Кременця через Почаїв сестри подалися в зворотній шлях до Польщі. Залишилися плани на майбутнє - бо ж багато ще місць у сучасній Україні пов`язаних із життям св. Зигмунда Фелінського.

Всю дорогу сестер супроводжували реліквії св. Зигмунда Фелікса Фелінського.


О. Яцек ВалігураНазад