Новини

Назад

Отець інфулат Юзеф Павлічек про сучасний феномен ікони

: 328 2019-03-19 15:30:51

Генеральний вікарій Львівської архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, котрий взяв участь у відкритті в Львівському Палаці мистецтв виставки творів з Міжнародних пленерів іконопису та сакрального мистецтво в Замлинні на Волині, поділився своїми враженнями від експозиції:

«Оглядаючи виставку, спала мені думка, що на цих теренах ікона могла би бути символом виживання. Колись не було такої хати, де б не було ікони. Нерідко перед іконою світилася теж лампадка, але потім настали часи, коли темна ніч комуністичного панування їх гасила. Ікони знищували, розтоптували, спалювали, однак люди намагалися їх рятувати. Вигнанці забирали зі собою найцінніше – образи, ікони, тож ікона є також своєрідним знаком зв’язків між цими східними теренами і західними польськими землями. Це не почалося в ХХ столітті. Ще набагато раніше й за інших обставин ікона помандрувала звідси до Ченстохови. Ця виставка засвідчує, що ікона не загинула. Не тільки в сенсі образу, а в сенсі ідеї. Минула ніч комунізму і настав ранок, кращі часи й ожила ікона. Це не може не тішити, як і те, що творцями цих ікон є переважно молоді люди. Представлені в експозиції ікони позначені радістю, оптимізмом і надією».

На світлині: зав. кафедрою сакрального мистетва Львівської Національної Академії мистецтв проф. Роман Василик, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек і Генеральний вікарій Луцької діє цезії, директор Інтеграційного Центру Замлиння «Карітас-Спес» о. Ян Бурас.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад