Новини

Назад

Освячення храму св. Архангела Михаїла на Сихові у Львові

: 1754 2018-10-01 13:17:53

29 вересня освячено новозбудований парафіяльний храм св. Архангела Михаїла в найбільшому житловому масиві Львова – Сихові. Урочистість очолив Архієпископ Віктор Скворц з Катовіц. 

Архієпископ Мечислав Мокшицький перед початком Святої Меси зазначив, що вже друга велична святиня у Львівській Архідієцезії, до будівництва якої суттєво приклався гість. Раніше, очолюючи Тарновську Дієцезію, він посприяв у зборі коштів для будівництва храму в Тернополі, де настоятелем парафії о. Анджей Маліг. Далі допоміг настоятелю сихівської парафії о. Яцеку Коцуру, котрий походить з Катовицької Архідієцехії. На урочистість прибув також Єпископ-помічник Анджей Іванецький з Глівіцької Дієцезії.

Розділити радість римо-католиків Сихова прибули священики і вірні з багатьох парафій Львівської Архідієцезії та численна делегація з Польщі. Прийшли також греко-католики, православні і протестанти з сусідніх релігійних громад.Був присутній Генеральний консул Польщі у Львові Рафал Вольський.

Після Коронки до Божого Милосердя і привітання єпископам передали ключі, якими вони відчинили новозбудовану святиню. Святу Месу очолив Архієпископ Віктор Скворц. Надзвичайно урочистим і зворушливим став акт освячення храму. Проповідь виголосив Архієпископ Мечислав Мокшицький. Львівський митрополит закликав присутніх горнутися до нової святині, «приходити до неї, як до джерела, щоб не тільки повторювати: «Хто, як Бог!», але і щоб відважно ставати по стороні Бога, не піддаватися злу, але вміло перемагаючи зло добром, маючи за помічника св. Михаїла». «Маємо не лише право, а й обов’язок боротися проти зла, адже св. Архангел Михаїл є також покровителем всієї України. Нехай не мовчать наші уста, а нехай вони молитвою боряться за мир, справедливість і правду» - закликав Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Світлини: Костянтин Чавага

Відео: Іван Федорич

Автор : Костянтин Чавага

Назад