Новини

Назад

Освячення монастирської каплиці у Сусідовичах

: 1093 2018-05-29 11:20:43

Урочистою Святою Месою звершеною 24 травня у санктуарії в Сусідовичах розпочалися урочистості освячення монастирської каплиці. Євхаристію очолив єпископ-помічник Едвард Кава. Разом з ним Євхаристію співслужило двадцятеро священиків, з Ордену кармелітів, а також із самбірського деканату. На цю важливу подію прибув також Провінціал Ордену о. Боґдан Меґер та Вікарій Провінції о. Збіґнєв Червєнь, а також отці та брати з різних місцевостей у Польщі.

З єпископом Едвардом прибув о. Славомір Зелінський ОFM Conv – директор відділу загального душпастирства, та о. Ян Фафула – нотаріус курії, котрий походить із Сусідович.

На завершення Святої Меси у храмі, Пресвяті Дари Перенесено до домашньої каплиці, де відбувся обряд її освячення.

На початку Літургії єпископ Едвар зазначив, що її наміром є вдячність Богові за присутність кармелітів у цьому місці. Він подякував отцям та братам за те, що вони відважилися повернутися до цього свого історичного місця.

У своїй гомілії, єпископ навязав до свята, що відзначалося того дня – Ісуса Христа Верховного і вІчного Священика. Вказав на три аспекти того свята і урочистість освячення каплиці: Таїнство Священства, Таїнство Євхаристії та Церква – місце зберігання Таїнства Євхаристії. Говорячи про Таїнство Священства згадував про часи, коли в Україні не було священиків, коли люди були змушені їздиит по кільканадцять кілометрів щоб прийняти Таїнства. „Сьогодні ми маємо священиків і і трохи може не до кінця вміємо дякувати Господу Богу за їхню присутність. А в тому Таїнстві схована величезна сила дії самого Христа”. Навязуючи до урочистості освячення каплиці сказав: „Так як серцем монастиря є каплиця, так серцем парафії є храм. Якщо серце перестає битися людина вмирає. Часто приходіть до храму на адорацію Пресвятих Дарів, бо якщо ми не будемо сюди приходити то помремо в духовному сенсі”.

На завершення Святої Меси єпископ подякував отцю провінціалу за присутність кармелітів у львівській архідієцезії і в Україні. Він просив вірних, щоб молилися про нові покликання.

Монастирська каплиця у Сусідовичах була встановлена силою Декрету архієпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського від 27 грудня 2017 р. Ординарій Дієцезії позволив зберігати в ній Пресвяті Дари і звершувати Євхаристію, щоб була вона центром спільноти братів. Теж уділив благословення всім, котрі будуть в ній молитися і брати участь у святій літургії.

Джерело: http://www.karmelici.pl

 Назад