Новини

Назад

Однозначно засуджуємо напади на табори Ромів: звернення Конференції Римсько-Католицьких Єпископів в Україні

: 3536 2018-06-26 10:27:11

Дорогі в Христі Брати і Сестри!

З великою схвильованістю та неспокоєм сприйняли ми повідомлення про напади на табори Ромів, які останнім часом відбувалися в Україні, а особливо про останній трагічний погром ромського табору поблизу Львова, в якому загинув 24-річний юнак Давид та отримали поранення 4 людини.

Такі насильницькі дії тих, які позиціонують себе патріотами свого народу, заслуговують однозначного засудження. Святий Йоан Павло ІІ у своїй промові 5 жовтня 1995 року в ООН Сказав: «Слід прояснити фундаментальні відмінності поміж нездоровою формою націоналізму, який навчає зневаги до інших народів та культур, та патріотизмом, який є властивою любов’ю до своєї країни. Справжній патріотизм ніколи не намагається осягнути благополуччя своєї країни за рахунок інших. Адже, в кінцевому підсумку, це також вплине на його власну націю, завдаючи шкоди обом сторонам – і агресору, і жертві. Націоналізм, особливо його вкрай радикальні форми, є антитезою справжнього патріотизму» .

Стережімося расистської ненависті і насильства, виховання молоді в нетерпимості до національних меншин, до слабких і тих, які живуть чи думають «по-іншому».

Сім’ям усіх постраждалих висловлюємо наше глибоке співчуття та огортаємо нашою молитвою. Особливо Доброму Богові доручаємо душу загиблого Давида – нехай спочиває у вічнім мирі.

 

Львів, 25 червня 2018 року

№ 17/2018

 

Конференція Римсько-Католицьких Єпископів в Україні


<p>Світлина: Зустріч папи Франциска з Ромами біля Риму 8 квітня 2015 року у Світовий День Ромів і Синті <a href="http://www.korazym.org/20850/la-chiesa-ama-gitani-ce-pure-un-santo/" target="_blank">korazym.org</a></p>

Світлина: Зустріч папи Франциска з Ромами біля Риму 8 квітня 2015 року у Світовий День Ромів і Синті korazym.orgНазад