Новини

Назад

Оазові реколекції та коляда з архієпископом Мечиславом Мокшицьким на Сихові

: 1447 2017-02-01 10:48:59

З 27 по 29 січня 2017 року відбувалися оазові реколекції для молоді після літньої Оази Нового Життя І ступеня, під проводом кс. Лукаша Слабого. На реколекціях ми розглядали 6-й і 7-й крок до християнської зрілості: «Слово Боже» і «Молитва».

Аніматор на зустрічі у групі приближував нам ці кроки і відкривав їх з іншої сторони. Він влучно зауважив: «Якщо у Вас з’являється думка: я це вже чула, нічого нового не буде, для чого це мені?. Відкидайте їх негайно!»
Слово Боже - Ним було створено світ. Слово Боже записане у Святому Письмі і актуальне до сих пір. Слово Боже – було послане для людей, щоб повідомити кожному, наскільки Бог любить і чуває над кожною людиною.
«А Бог здатен на людські почуття?» Так, Йому буває сумно, радісно, так як і кожній людині. Згадай, як сумуєш ти, коли твій друг не може прийти на зустріч з тобою, бо зайнятий. Так само і Всевишній сумує, коли ти не можеш прийти на Святу Месу чи помолитися зранку.
Молитва – це духовний зв’язок між людиною і Сотворителем. Більшість людей, які читатимуть цю статтю, зададуть собі питання: «Я вмію молитися Отче Наш, Розарій і що далі? Для чого виділяти для цього аж цілий крок?» Чесно, ми також так думали, але дякуючи аніматору, ми почули відповідь на запитання, яке нас досить довго бентежило.
Затримайте дихання. Скільки б ви протрималися? 15 секунд? 1 хвилину? Серце потребує молитву, так як легені повітря.
Людина без Бога ніщо. Вона слабка і мізерна у своїй подобі. Під впливом емоцій, вона здатна на страшні і у цей ж час абсурдні речі…
У суботу ввечері нас відвідав кс. архієпископ Мечислав Мокшицький. Разом,з ним ми розділяли святкову Агапу (вечерю), колядували, спілкувалися і гарно провели час, благословенний Господом.
Під час вечірньої адорації того ж дня, я сиділа і думала: «не хочу адорацію, хочу спати, ну вже ж пізно…» У цю мить я почула слова, які попали у «саму десятку» мого серця. Змішані почуття наповнювали мене зсередини, а ззовні показалися, як сльози докору і сорому. Бог промовляв до мене, я почула чітко це, що хотіла почути.
«Якщо боїшся – йди додому». Кардинально і радикально, так? Саме так висловився засновник Руху Світло-Життя кс. Франциск Бляхницький про Круціату Визволення Людини. Що таке Круціата? Це присяга перед Богом, що ти не вживатимеш алкоголю впродовж року, або ціле життя і жертвуєш свою молитву за узалежнених людей. «Не бійся – виплинь на глибінь, бо Господь з тобою!»
Дякую кожному учаснику за цей плідний час. А також дякую, що підтримали мене у написанні цієї статті. Особливо дякую своїй групі і аніматору – Бог Вас любить, а я Вас ще більше. Найбільша подяка – кс. Лукашу. Отче, дякую Вам, що провели ці реколекції. Вірю, що кожен з нас відкрив для себе щось нове, незнанне до цього часу.

Таня Білик, ОНЖ І ступінь, пар. св. Михаїла Архангела, м. Львів-СихівНазад