Новини

Назад

Нунцій: Папа хоче бути близько українців

: 1025 2016-04-07 12:45:27

Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті про рішення Папи Франциска щодо збору гуманітарної допомоги для України.

У неділю, 3 квітня, перед молитвою «Царице неба» Папа Франциск говорив про Україну, а саме тих, хто страждає від бойових дій в Україні. Понтифік оголосив про збір допомоги у всіх храмах Європи у неділю, 24 квітня. Про коментар ми попросили Апостольського Нунція в Україні.
Ваше Високопреосвященство, Ви наприкінці лютого і у березні відвідували схід України. Які Ваші враження?
Я здійснив дві подорожі в зону бойових дій: першу – до Харкова, Дніпропетровська, Краматорська та Слов’янська, а другу – на Пасху, в Донецьк. Мої враження дуже гнітючі: окрім фізичного страждання, є біль, страх, ненависть, відчуття безсилля та нестабільності. Прикладом цього страждання є хода стареньких бабусь, які пішки, під дощем, довгими шляхами перетинають блокпости, щоб отримати якісь гроші та повернутися додому. Пам’ятаю дитину, яка забула, як читати й писати, та іншу дитину, яка спала на стільці, тому що для неї не було навіть ліжка. Пам’ятаю молодого солдата в лікарні, якому ампутували ногу і який плакав, кажучи, що нерви вже більше не витримують. І потім постріли, постійні постріли вночі. Які тривають вже давно.
Руйнується життя цілого населення, нищиться рівень фізичний та моральний. Тим не менш, є бажання вийти з цього страхіття, є маленькі особисті ініціативи, акти солідарності, групи, які самі управляють деякими службами. Є також велика сила, незважаючи на насильство, якого там зазнають люди.
Розкажіть, будь-ласка, про Вашу останню зустріч з Папою. Які теми Ви обговорювали?
Під час моєї останньої зустрічі з Папою Франциском, темою розмови було: як бути присутнім серед стількох багатьох людей, які страждають в Україні, як дати їм відчути його тепло, повагу до них, бажання зробити все, щоб сприяти встановленню миру. Під час тієї зустрічі Папа повідомив мені деталі спільної акції, яку він оголосив 3 квітня усьому світові. Він пояснив мені, що цим жестом він хоче також привернути увагу до ситуації в Україні та стимулювати всіх, на всіх рівнях, працювати ще більше заради відновлення миру та права.
Кому конкретно призначена ця допомога?
Ця допомога, очевидно, призначена усім тим, які страждають через насильство на Сході, йдеться як про тих, які залишилися на тих територіях, так і про тих, які їх покинули та були змушені переселитися в регіони, підконтрольні українській владі. Папа не хоче, щоб розрізняли католиків та некатоликів, віруючих та невіруючих. Всі потребуючі матимуть доступ до допомоги.
Яким чином розподілятиметься допомога?
Ми не знаємо поки що деталей того, як все відбуватиметься: цим опікується Державний Секретаріат та Папська Рада «Cor Unum». Папа хотів би, щоб якнайбільша кількість церковних спільнот, католицьких та некатолицьких, разом вказали на першочерговість допомоги. Якщо вони погодяться, то щойно ці потреби буде визначено, будуть прийняті необхідні рішення, і Папа, який має намір дізнатися про них безпосередньо в Україні, надішле у зв’язку з цим свого високого представника. Сам Папа, властиво, вже призначив велику суму фінансів, до якої будуть додані також пожертви, які збиратимуться в церквах Європи, щоб дати зрозуміти, що вся Європа солідарна з Україною, хоча б вже тому, що Україна є дверима Європи.

За матеріалами: kmc.in.uaНазад