Новини

Назад

Новенна до Святого Яна з Дуклі

: 1090 2019-06-11 13:51:39

У суботу, 22 червня 2019 року, ми святкуємо свято на честь святого Яна з Дуклі, покровителя міста Львова. Готуючись до цієї Урочистості, прошу в усіх парафіях дієцезії, відправити новенну до святого Яна з Дуклі. Перший день новенни 14 червня, а закінчення - 22 червня.

Головний намір новенни - просити про нові покликання до священичого та чернечого життя.

У додатках є текст новенни на польській та українській мовах.

Дякуємо всім вам за спільну молитву за покликання.

Зі священичим привітанням

Отець Славомір Зєлінський OFM Conv
Директор ВЗД

Літанія до св. Йоана з Дуклі

Господи, помилуй!
Христе, помилуй!
Господи, помилуй!

Христе почуй нас! Христе, вислухай нас!

Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже,
Духу Святий, Боже,
Свята Трійце, Єдиний Боже,

Свята Маріє, без гріха первородного зачата, молись за нас.
Святий наш отче Франциску,
Святий Йоане з Капістрано,
Св. Йоане з Дуклі, вірний послідовнику Ісуса Христа,
Св. Йоане з Дуклі, шанувальнику Пресвятої Діви Марії,
Св. Йоане з Дуклі, вірний сину святого отця Франциска,
Св. Йоане з Дуклі, нова оздобо Божої Церкви,
Св. Йоане з Дуклі, джерело живої віри,
Св. Йоане з Дуклі, вчителю терпеливості,
Св. Йоане з Дуклі, вчителю святої убогості і покори,
Св. Йоане з Дуклі, перлино чистоти і невинності,
Св. Йоане з Дуклі, ангеле в житті та звичаях,
Св. Йоане з Дуклі, ідеале любові до Бога і до ближнього,
Св. Йоане з Дуклі, глибокий у боговдумливості,
Св. Йоане з Дуклі, правдивий отче для убогих,
Св. Йоане з Дуклі, дивний чудотворце,
Св. Йоане з Дуклі, померлим життя, хворим здоров`я повертаючий,
Св. Йоане з Дуклі, втіхо сумних і перебуваючих у розпачі,
Св. Йоане з Дуклі, людям за життя і після смерті особливий заступнику,
Св. Йоане з Дуклі, прикладе досконалості,
Св. Йоане з Дуклі, щедро розділяючий Божі благодаті,
Св. Йоане з Дуклі, апостоле Царства Христового,
Св. Йоане з Дуклі, палкий проповіднику покути,
Св. Йоане з Дуклі, мученику з прагнення,
Св. Йоане з Дуклі, славо і скарбе визнавців,
Св. Йоане з Дуклі, співмешканцю і товаришу усіх святих,
Св. Йоане з Дуклі, невтомний у пошуці загублених душ,
Св. Йоане з Дуклі, скарбе Ордену Братів Менших,
Св. Йоане з Дуклі, славо нашої Провінції,

Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, прости нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, вислухай нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, помилуй нас!

В. Молись за нас, святий Йоане з Дуклі,
У. Щоб ми удостоїлись обітниць Христових.

Молімося: Святий Йоане, терпеливий і мужній у випробуваннях, особливо підчас втрати зору, випроси для нас чесноту мужності, щоб ми ніколи не нарікали на несення хреста нашого життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Дев’ятниця до Святого Йоана з Дуклі
Вступні молитви

(їх потрібно молитися кожного дня дев’ятниці перед роздумами)

Ведучий: В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.
Вірні: Амінь.
Ведучий: Боже, прийди мені на допомогу.
Вірні: Господи, поспіши мені на порятунок.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу. І нині і повсякчас і на віки вічні Амінь.
Ведучий: Прийди Святий Духу.
Вірні: Наповни серця твоїх вірних і запали в них вогонь Твоєї любові.
Ведучий: Зішли Твого Духа, і повстане життя.
Вірні: І відновиш обличчя землі.

Молімося: Боже, ти повчив серця твоїх вірних світлом Святого Духа, дай нам, у цьому ж Дусі пізнати, що є праведне та його потіхою завжди радіти. Амінь.

 

Прохання

У покорі приклоняюсь перед Твоїм величним маєстатом, Боже, з довірою та любов’ю, благаю про допомогу у моїй потребі.
Усією моєю душею розпізнаю Тебе, Господи, подателем усього, бо Ти Бог живих і мертвих, Ти усім мудро керуєш та не допускаєш на нікого занадто великих випробувань, лише такі та стільки, котрі можна подолати.
Вірю, що ти вислуховуєш молитви Твоїх слуг, котрі з вірою та довірою до Тебе звертаються. Підтриманий Твоєю Божественною та впевненою підтримкою, приходжу до Тебе сьогодні.
Боже благий та милостивий, через заслуги страждань і смерті Ісуса Христа, Твого Сина, через заступництво Пречистої Діви Марії та всіх святих, а особливо завдяки Святому Йоану з Дуклі, вчини, щоб я отримав ту благодать, про котру прошу.

(читаються подяки та прохання до Святого Йоана з Дуклі)

 

 

 

 

 

 

Розважання на щодень дев’ятниці

День перший – Віра

Віра – це Божа чеснота, завдяки котрій ми віримо в Бога і у все те, що Він нам сказав і об’явив, а свята Церква каже нам у це вірити, оскільки Бог є самою правдою. Віруюча людина старається пізнати Бога і чинити Його волю. Праведник з віри буде жити (Рм 1,17). Жива віра чинна любов’ю (Га 5,6). Дар віри перебуває в тому, хто не згрішив проти неї. Однак, віра без діл мертва (ап. Як 2,26); віра, яка позбавлена надії та любові, не поєднує у повноті віруючу людину та Христа і не чинить її живим членом Його Тіла. Учень Христа повинен не лише зберігати віру і жити нею, але також і визнавати її, відважно свідчити про неї і поширювати її. (ККК 1814-1816).
Конгрегація у справах канонізації Святих справ окреслила, що св. Йоан посідав чесноту віри героїчною мірою. Все життя св. Йоана підтверджує його сильну і незломну віру. Його любов до молитви і апостольська сумлінність є свідоцтвом цієї віри. Сьогодні Церква вказує нам св. Йоана з Дуклі як на взірець віри для нас.

Молитва

Святий Йоане з Дуклі, Муже живої віри, випроси і для нас сильну і живу віру, щоб ми вміли визнавати нашу віру як приватно, так і публічно. Амінь.

 

 

 

 

День другий – Надія

Надія є Божою чеснотою, завдяки котрій ми осягаємо щастя Царства Небесного і життя вічного, довіряючи обітницям Христа і опираючись не на наші сили, а на допомогу благодаті Святого Духа. Чеснота надії відповідає прагненню до щастя, яке закладене Богом у серці кожної людини; вона висловлює ті сподівання, котрі надихають діяння людей; вона їх очищує, щоб спрямувати до Царства Небесного; захищає від зневіри; підтримує в усякій самотності; зміцнює серце в очікуванні вічного щастя. Жива надія захищає від егоїзму і провадить до щастя та любові ( ККК 1817-1818).
Святий Йоан показав нам своїм життям, що він надіявся лише на Бога. Підтверджують це свідчення людей у беатифікаційному процесі.

Молитва
Святий Йоане з Дуклі, випроси нам у Бога дар християнської надії. Нехай вона зміцнює наші серця у стражданнях, випробуваннях і життєвих негараздах. Нехай вона триває в нас також тоді, коли гріх закрадеться до нашого серця. Амінь.

 

 

 

 

 

 


День третій – Любов

Любов є Божою чеснотою, завдяки котрій ми любимо Бога над усе, заради Нього самого, а наших ближніх – як самих себе – задля любові до Бога. Ісус чинить любов основою нової заповіді. Учні, маючи любов один до одного, наслідують любов Ісуса, котру також отримують самі. Тому Ісус говорить: «Як Мене Отець полюбив, так я вас полюбив. Перебувайте у Моїй любові!» (Йн 15,9). Любов оживляє і надихає практикувати усі чесноти. Вона є «зв’язком досконалості»; є виразом чеснот; проявляє їх і впорядковує між собою; є джерелом і метою їх християнського практикування. Плодами любові є радість, мир і милосердя. Любов вимагає доброти і братньої настанови; є доброзичливістю; породжує взаємність; залишається безкорисливою і щедрою. Любов є дружбою і співпричастям. (ККК 1822-1823, 1827, 1829).
Святого Йоана з Дуклі характеризувала турбота про спасіння іншої людини і про її духовні цінності. Він мав велике серце стосовно бідних та хворих, дар заспокоювання суперечок і спонукання інших до примирення.

Молитва


Святий Йоане з Дуклі, серафиме палаючої любові до Бога та ближнього, випроси нам християнську, безмежну, щиру і глибоку любов. Вчини так, щоб ми були повні цієї любові, огортали нею всіх людей і в такий спосіб з’єднувалися з Отцем Любові. Амінь.

 

 

День четвертий – Розсудливість

Розсудливість є чеснотою, яка робить наш практичний розум здатним розпізнавати за будь-яких обставин нашого життя правдиве добро і обирати властиві засоби для його здійснення. Розсудливість є «істинною основою вчинків», як, спираючись на Арістотеля, пише св. Фома. Чеснота розсудливості керує всіма іншими чеснотами, визначаючи їм норму та міру. Розсудливість безпосередньо керує процесом оцінювання сумління. Розсудлива людина приймає рішення і впорядковує їх, згідно цього оцінювання. Завдяки цій чесноті ми безпомилково застосовуємо моральні принципи до конкретних випадків, долаємо сумніви відносно добра, яке потрібно чинити, чи зла, якого треба уникати.(ККК 1806).
Чеснотою розсудливості відзначався св. Йоан з Дуклі. Вже в юності він пішов на пустельню, аби там було легше єднатись з Богом. Перебуваючи в Ордені, він і надалі керувався цією чеснотою і вибирав щораз досконалішу форму життя.

Молитва

Святий Йоане з Дуклі, муже великої розсудливості, випроси нам цю чесноту, щоб ми могли в кожній ситуації обирати лише те, що подобається Богові. Допоможи нам також бути людьми сумління, які за будь-якої ситуації пам’ятають, що вони є Божими дітьми. Амінь.

 

 

 

 

День п’ятий – Справедливість

Справедливість є моральною чеснотою, яка полягає в постійному і твердому бажанні віддавати Богові та ближньому те, що їм належить. Справедливість відносно Бога називається «чеснотою релігійності». Щодо людей, вона вчить поважати права кожного і в стосунках між людьми встановлювати гармонію, яка сприяє рівності осіб і спільного добра. Справедлива людина, про яку часто згадує Святе Писання, вирізняється сталою і твердою волею віддавати кожному те, що йому належить (ККК 1807).
Святий Йоан з Дуклі протягом всього свого життя відзначався і керувався чеснотою справедливості. Він віддавав Богові і людям те, що їм належало. Свідок у беатифікаційному процесі о. Целестин визнав: «Люди називають його справедливим, і це тому, що він покохав справедливість».


Молитва
Святий Йоане з Дуклі, ти, не дивлячись на особу, кожному віддавав те, що йому належало. Випроси, щоб ми у своєму житті керувалися чеснотою справедливості і в такий спосіб заслужили на справедливий і милосердний суд над нами в годину нашої смерті. Амінь.

 

 

 

 

День шостий – Мужність

Мужність є моральною чеснотою, яка забезпечує стійкість у труднощах і витривалість у прямуванні до добра. Вона зміцнює рішення опиратись спокусам і долати перешкоди в моральному житті. Чеснота мужності чинить людину здатною перемагати страх, навіть – страх смерті, а також – протистояти випробуванням і переслідуванням. Вона робить людину здатною віддати своє життя за справедливу справу (ККК 1808).
Святий Йоан з Дуклі відзначався такою мужністю. Життя на пустельні і в чернечому ордені неодноразово вимагало мужності, самозречення. В останні роки життя, коли Бог зіслав на нього хрест хвороби і страждання, св. Йоан з великою набожністю, послухом і покорою виконував свої чернечі практики.


Молитва

Святий Йоане з Дуклі, ти не шукав жодного полегшення, коли прийшли до тебе труднощі, по’вязані зі старістю, але витримав до кінця, вірний євангельським радам. Вчини через заступництво Бога, щоб ми мужньо перемагали різні перешкоди нашого життя. Амінь.

 

 

 

 

 

День сьомий – Стриманість

Стриманість є моральною чеснотою, яка опановує потяг до задоволень і забезпечує рівновагу у використанні створених благ. Вона забезпечує панування волі над інстинктами і втримує прагнення у межах чесноти. Поміркована особа скеровує в напрямку добра свої чуттєві бажання, дотримується здорової стриманості і «не потурає своїй душі та потузі своїй, щоб не ввели її в пожадання свого серця» (Сираха 5,2). Стриманість часто є похвальною у Старому Завіті. У Новому Завіті вживаються назви «скромність» та «простота» (ККК 1809).
Святий Йоан з Дуклі, обираючи життя в пустельні, а пізніше – вступаючи до Ордену св. Франциска, найкраще проявив чесноту стриманості, відрікаючись від усього того, що пов’язане з прагненням громадити земні блага.


Молитва

Святий Йоане з Дуклі, ти зберігав впродовж усього свого життя чесноту стриманості. Випроси, щоб і ми навчилися жити у стриманості, добровільно відмовляючись від того, що віддаляє нас від вічного життя. Амінь.

 

 

 

 

 


День восьмий – Молитва

Молитва – це возходження душі до Бога, або – прохання, скероване до Нього про відповідні блага. Основою молитви є покора. Покора – це готовність безкорисливо прийняти дар молитви. Святе Письмо говорить, що молитва випливає з душі, і, найчастіше, - з серця людини. Християнська молитва – це зв`язок, який ґрунтується на союзі між Богом та людиною у Христі. Вона є взаємодією Бога та людини, що випливає від Святого Духа і від нас, повністю спрямована до Отця, в єднанні з людською волею Сина Божого, який став людиною. Життя з молитвою полягає в постійному перебуванні у єдності з Богом в Трійці Єдиним. Молитва має виміри любові Христа. ( ККК 2559, 2562, 2564-2565).
Святий Йоан з Дуклі крокував дорогою молитви. Ця дорога вела його під час перебування у батьківському домі, парафіяльному храмі, житті на пустельні, і, пізніше, - в чернечому ордені. О. Ян з Коморова пише про святого так: «Коли він перебував на хорах, то дуже сумлінно молився і кілька разів на день читав молитви до Пресвятої Діви Марії, іноді навіть вночі його знаходили на молитві і в сльозах».

Молитва

Господи Ісусе Христе, Ти своїм прикладом і словом привернув серце св. Йоана з Дуклі, аби він в особливий спосіб віддав себе Богові на молитві, просимо Тебе, вчини, щоб і ми наслідували його в молитві. Амінь.

 

 


День дев’ятий – Церква

Христос, єдиний Посередник, встановив на землі свою святу Церкву, спільноту віри, надії і любові, як видиму дійсність, через яку Він дарує всім людям правду і благодать. Церква – це, водночас, - ієрархічно організована громада і містичне Тіло Христа, видиме зібрання і духовна спільнота, Церква земна і Церква, обдарована небесними дарами. Єдина Церква Христова, котру ми у символі віри визнаємо як єдину, святу, вселенську і апостольську, триває у вселенській Церкві, якою керує наступник святого Петра, а також – єпископи, залишаючись з ним у спільноті, хоча і поза цією дійсністю є численні провісники святості і правди. (ККК 771,870).
Вже від початку були у Церкві як чоловіки, так і жінки, котрі хотіли через євангельські ради з більшою свободою йти за Христом і вірніше Його наслідувати, живучи на свій спосіб життям, посвяченим Богові. (ККК 918).
Таким був орден св. Франциска з Ассизу, заснований у 1209 році, та затверджений Папою Римським Гонорієм ІІІ у 1223 році. До цього ордену вступив св. Йоан з Дуклі, і в цьому ордені він осягнув святість.

Молитва

Господи Ісусе Христе, котрий покликав до чину св. Франциска з Ассізі святого Йоана з Дуклі і обдарував його славою святості, наділяй благодаттю покликання до служіння Богові молодих та сміливих людей. Амінь.

 Назад