Новини

Назад

Нова ініціатива Карітас-Спес. Освячення Центру святого Мартіна

: 160 2020-10-23 17:52:10

22 жовтня на базі київського соціально-пасторального Центру Йоана Павла ІІ «Релігійна Місія Карітас-Спес Україна» посвятила приміщення новоствореного Центру святого Мартіна, який спеціалізується на роботі з дітьми та їх родинами, а також медично-діагностичного Центру святого Луки, який працює за партнерства фонду «Сприяння розвитку медицини».

Також Місія спільно з Домом Святого Мартіна де Поррес підписали Меморандум про співпрацю у сфері соціального служіння та відкриття Центру Святого Мартіна у Києві.

Перед освяченням відбулась спільна подячна меса, яку очолив єпископ Станіслав Широкорадюк, почеснийд президент Місії «Карітас-Спес Україна». В умовах епідеміологічної ситуації, на відкритті було присутнє дуже обмежене коло осіб, причетних до створення та діяльності Центрів.

Центр св. Мартіна буде спрямований на роботу з дітьми з інвалідністю, соціальними сиротами та дітьми з малозабезпечених родин. Завдяки співпраці Місії з sanmartin.center ми зможемо надавати комплексні, якісні послуги по соціальній реабілітації, залучати волонтерів та працівників до спільного служіння, будування простору, який підвищує рівень соціальної компетентності усіх учасників даного проєкту.

В іншому крилі соціально-пасторального Центру Йоана Павла ІІ запрацює також медично-діагностичний Центр святого Луки. Спільні медичні виїзні акції «Карітас-Спес Україна» та фонду «Сприяння розвитку медицини» розпочались ще минулого року. Команда лікарів-волонтерів, за погодження із настоятелями римсько-католицьких парафій, приймала пацієнтів у храмових чи парафіяльних приміщеннях у різних куточках України. Загалом за листопад і грудень 2019 року понад 1200 осіб у 12 населених пунктах скористалися послугами з медичної діагностики. Було надано понад 10 000 медичних послуг та за призначенням лікаря отримали окуляри.

Парафії покривали тільки транспортні витрати й харчування лікарів. Для пацієнтів уся допомога була безоплатною. Центр Святого Луки в Києві буде приймати пацієнтів стаціонарно. На початку лікарі працюватимуть 2 дні на тиждень. Планується, що невдовзі Центр працюватиме повний тиждень, від понеділка по п’ятницю.

Родинний «Центр св. Мартіна» постав за фінансування німецького дитячого фонду – Kindermissionswerk „Die Sternsinger“ та за підтримки міжнародного жіночого клубу.

Обладнання для «Медично-діагностичний центр св. Луки» придбане за фінансування Фонду допомоги Ліхтенштейну.

Джерело: Caritas-Spes UkraineНазад