Новини

Назад

Архієпископ Мечислав Мокшицький: "Нехай ця близькість Cвятого заохочує вас до святого життя"

: 722 2019-03-26 20:22:34

24 березня 2019 року  архієпископ Мечислав Мокшицький в урочистій процесії вніс мощі до церкви святого Франциска у Забжі (Польща). У проповіді митрополит львівський згадав папу, якого він супроводжував протягом останніх років свого життя - як людину молитви і людину, яка була дуже уважною до кожного, кого він зустрічав.

В урочистості також взяв участь єпископ Анджей Іванецький, колишній настоятель парафії св. Франциска у Забжі і отець Яцек Кокур, настоятель парафії Святого Архангела Михаїла у Львові, який за підтримки Катовіцької архідієцезії, з якої він походить, і Глівіцької дієцезії, збудував церкву у Львові. Отець Яцек був посередником у отриманні реліквій.

Архієпископ Мечислав Мокшицький нагадав слова Йоана Павла ІІ: "Святі не просять нас хвалити їх, але їх наслідувати". І він поставив запитання: якої святості цей надзвичайний учень Христа 21 століття навчає нас?

Мощі були розміщені поруч із зображенням Йоана Павла II.
- Поруч із ним було відчутно мир, доброту і безпеку, - згадував митрополит. - Він був людиною віри, його думки постійно зверталися до Бога, це було як постійна молитва.

Архієпископ Мокшицький нагадав, що, будучи великим богословом і містиком, практикував одночасно і форми молитви, які зазвичай називали народними, відзначаючи в них глибину богословського змісту. Літанія, молитва, щоденні прості молитви ... - Ми знаємо це, тому що він запрошував нас на цю молитву. Наприкінці свого життя він молився, слухаючи нас, - сказав він.

- Одного разу зізнався, що він завжди молиться за людей, яких він повинен був зустріти, і після їх зустрічі також. У листах до Святішого Отця було багато прохань про молитву. Ці наміри ми переписували на карточки, які потім клали на місце в каплиці, де Він молився. Наша віра зміцнювалась, коли ми бачали його кожну п`ятницю на колінах на підлозі перед стояннями Хресної Дороги. Той, хто мав контакт з ним, відразу помічав його з`єднання з Богом, - сказав архієпископ Мокшицький.

Мощі будуть зберігатись у боковому вівтарі церкви, в якому зображено Ісуса Милосердного.

Mira Fiutak

Фото: gliwice.gosc.pl

За матеріалами: gliwice.gosc.plНазад