Новини

Назад

Нас єднає музика: 15 річчя молодіжного хору "Spes in Deo" в катедрі

: 1013 2017-09-21 09:15:23

17 вересня молодіжна група "Spes in Deo" в кафедральному соборі відзначила 15 років своєї діяльності.

"Spes in Deo" - це не просто хор, не звичайна молодіжна спільнота, ми - маленька щаслива сім`я. Нас єднає музика, музика прославлення! Наша пісня-наша молитва. Мабуть тому той спів є таким гарним, щирим... "Заспіваю Тобі, міць моя, Ти, Боже, є моя надія! Довіряю й боятися не буду!" Саме цю пісню ми вибрали на початок Святої Меси, вийняткової для нас всіх, в наш 15 День Народження. Своїм співом ми дякували Богу за кожного учасника хору, а також за наших духовних наставників. Особисто хочу подякувати всім хто був і є з нами всі ці роки праці, репетицій, спільної радості, доброти та любові.

Оля Радзілевич

Довідка:
Молодіжний хор "Spes in Deo"
Cпільнота утворилась завдяки зусиллям групи молоді на чолі з Анною Потикевич у вересні 2002 року. На початку нашої діяльності єдиною справою була Служба Божа в Катедрі українською мовою. На той час Служби відбувалися нерегулярно, поза розкладом Служб і не завжди біля Головного вівтаря, частіше – в одній із каплиць Катедри. В кінці 2002 р. на Різдво молодь зробила ще дві справи: виставку на різдвяну тематику і зустріч старших людей, якими під керівництвом о. В’ячеслава Дороша опікувалася молодь. На початку травня 2003 р. в парку культури і відпочинку ім. Б Хмельницького мав відбутися концерт молодіжних християнських колективів, до участі в якому запросили і нас. Для нас це було великим святом, адже ми були створені менш, як рік тому і вже маємо можливість показатись широкій аудиторії, більше того, ми – єдина римо-католицька група у програмі концерту.
Наступні роки виглядали трішки інакше. Ми почали брати більш активну участь у житті нашої парафії. Нам дозволили співати на вечірній Службі у неділю, але польською мовою. Спочатку така Служба відбувалася раз у тиждень, а потім два рази у тиждень і аж тепер наша молодіжна вечірня Служба внесена у розклад недільних Служб і ми співаємо і граємо щонеділі.
Сьогодні наш хор налічує 15 учасників, яким керує Оля Радзілевич. Маємо ще такі музичні іструменти як скрипка і саксофон. Хор складається з двох частин, з інструментальної і співаючої, що становлять загалом одне ціле. Диригент досить професійно ставиться до музичного репертуара, котрий виконується у 4 голоси: сопрано, альт, тенор і бас.
Крім молодіжної недільної Служби ми стараємося збагачувати життя парафії, даючи концерти: спільний з дитячим хором у день святої Цецилії, покровительки музики, співу; концерт колядок. У квітні 2009 р. ми брали участь у Поп-Ораторії Милосердя Божого, а у січні 2010 р. в благодійному концерті колядок «Посилка на Схід». Ще ми беремо участь у фестивалях колядок в м. Сарни, Рівненської обл. і у Милосердя Божого в Тернополі.

Фото: Оля РадзілевичНазад