Новини

Назад

На одного священика більше у Мукачівській Дієцезії

: 1364 2016-04-15 22:17:53

9 квітня 2016 р. у Мукачівській дієцезії побільшало священиків. Під час урочистої меси у кафедральному соборі св. Мартина єпископ-ординарій Антал Майнек, який очолив урочисту месу, рукоположив у сан пресвітера диякона Євгена Фізера з парафії Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, м. Свалява.

На початку настоятель мукачівської катедри о. Роман Шнеп привітав всіх гостей. Адже з цієї нагоди прибули викладачі Городоцької семінарії, колишні та теперішні настоятелі, з різних парафій Закарпаття і з-за кордону священики, сестри, семінаристи, рідні та друзі.

Під час проповіді єпископ Антал Майнек пригадав про важливість священицького служіння: «Правдою є, що Христове царське священство здійснюється у всьому святому божому народі. Однак наш верховний священик – Ісус Христос вибрав деяких учнів, щоб вони виконували для людей і від їхнього ж імені привселюдне священицьке служіння.»

«Проголошуй всім Боже Слово, яке ти сам із радістю прийняв, розмірковуй над Господнім законом! Щоб ти сам вірив у те, що читаєш, навчав того, у що сам повірив, та наслідував те, чого навчився», - звернувся у проповіді єпископ Антал Майнек до диякона Євгена. «Нехай же вчення твоє буде поживою для Божого люду, а життя твоє – приємним фіміамом для христових вірних, щоб словом і прикладом ти зводив будівлю, якою є Божа Церква», - заохотив єпископ.

Особливістю свячень у великодній період було те, що під час співу Літанії до Всіх Святих, коли Євген Фізер лежав хрестом перед вівтарем, вся спільнота Церкви стояла (у звичайному періоді у цей момент стоять на колінах). Після консекраційної молитви кожен священик ішов привітати нововисвяченого, а всі присутні сповнили храм оплесками.

На завершення урочистості неопресвітер подякував єпископу за те, що міг бачити його довіру до Бога і приватні молитви; усім присутнім та усім, кого зустрів на своїй дорозі покликання, а також попросив про молитву.

Наступного дня у м. Свалява у храмі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії о. Євген відслужив першу месу, на початку якої посвятив своє служіння Богородиці, звернувшись до Неї у молитві.

Тетяна РешетарНазад