Новини

Назад

На Янівському цвинтарі у спомин усіх померлих вірних

: 776 2017-11-02 22:05:12

«Радію, що сьогодні була краща погода, ніж вчора, хоч не можемо нарікати теж на вчорашню, адже нас так багато зібралося в ці дні і що пам’ятаємо про наших померлих й можемо за них молитися. Це вираз нашої вдячності, пам’яті, а також нашої віри і нашого християнського обов’язку» - зазначив архієпископ Мечислав Мокшицький в подячному слові під час поминальних урочистостей на Янівському цвинтарі у Львові 2 листопада. У спомин всіх померлих вірних львівські римо-католики традиційно зібрались там біля надгробку св. Йосифа Більчевського.

 

Святу Месу і молитовну процесію очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. Співслужили єпископи-помічники Леон Малий і Едвард Кава.

«Ми зібралися на Янівському цвинтарі, який цього дня є таким дуже символічним – мовив у проповіді єпископ Едвард Кава. – Але ми так численно зібралися тут тому, що ми люди віруючі. Ми не прийшли задля того, що оплакувати, а тому що віримо у Воскресіння Господнє. Нині керуємося пасхальною логікою, бо ми справді віримо у Воскресіння. Нас зібрало місце спочинку наших померлих рідних, близьких, улюблених, за котрих ревно молимося. Це наш християнський обов’язок, але чинимо це тому, що справді віримо і їх любимо. Справді довіряємо Божому Милосердю». Єпископ Кава закликав вірних прагнути до вічності. «Нехай ця наша спільна молитва і присутність буде подякою Господеві, тим людям, котрі дали нам віру і, завдячуючи їм, можемо нині тішитися з переданих нам духовних скарбів».

Завдяки благодійникам з Польщі та волонтерам польських організацій міста Львова на могилах були запалені лампадки.

В поминальній урочистості на Янівському цвинтарі взяв участь Консул Польщі у Львові Мар’ян Орліковський.

Автор : Костянтин Чавага

Назад