Новини

Назад

Ми готові відстоювати цінності: не консервативні чи застарілі, а перевірені, — єпископ Кривицький

: 702 2018-06-23 11:56:17

Єпископ Віталій Кривицький, Голова комісії у справах відносин між Церквою та державою при Єпископаті РКЦ України, взяв сьогодні участь у прес-конференції на тему: «Україна за сімейні цінності» за підсумками так званого «Маршу рівності», що відбувся 17 червня в Києві.

У коментарі CREDO  єпископ Віталій розповів чому Церква протистоїть просуванню гендерної ідеології, а також прокоментував дії поліції, яка побила протестувальників проти маршу.

«Стосовно реакції поліції на протести проти прайду, хотів би зазначити, що ми константуємо перевищення дозволених сил, які поліція мала би застосувати до людей, які нібито заважали проведенню прайду. Були ліквідовані не тільки ті, що стояли на шляху прайду, але також і ті, що стояли на тротуарах. Ми є свідками того, що поліцейські били людей з великою жорстокістю. Таким чином розганяти мирну акцію є, м’яко кажучи, неправильно. Влада застосовує силу проти людей, що відстоюють сімейні цінності».

Єпископ Віталій переконаний, що мирне протистояння потрібне, але важливо не допустити, щоби протистояння переростало у насильство.

«Ми не проти людей, які мають викривлене бачення власної сексуальності, Церква має їм допомогти, Церква не переслідує гомосексуалістів, Церква не переслідує людей, які борикаються з цими проблемами. Але коли вони добиваються, щоби інші родини прийняли їхню форму мислення — тут мусить бути протистояння, але воно повинне не переходити рамки. Треба шукати іншу форму, інший алгоритм, щоби достукатися до поранених сердець», — переконаний католицький ієрарх.

Єпископ Віталій зазначає, що Церква постійно говорить про красу сім’ї. «Питання, які ми, як Церква, піднімаємо постійно, в час проведення гей-параду загострилися. І ми знову маємо підкреслити позицію Католицької Церкви, позицію інших релігійних організацій: тільки в родині майбутнє нашої держави, тільки в цих цінностях — не консервативних, не застарілих, а перевірених —  майбутнє нашої держави. Ми готові відстоювати ці цінності. Хочемо їх відстоювати не протестами, а свідченням. Але коли треба буде висловити протест у межах, дозволених нам державою, ми, звичайно. будемо це робити.»

Церква повинна ще більше уваги приділити родині, вважає владика: «Люди обирають собі інші прояви родини, тому що вони зневірилися у можливості родини такою, якою її створив Бог. І мені здається, передовсім, наше завдання — удосконалити наші формативні матеріали, наприклад, з  підготовки до подружжя. Підготовка до подружжя має розпочинатися не за півроку до шлюбу, як вимагає Конференція Єпископату, а з малих років, коли діти не тільки мають чути, якою має бути родина, але і бачити її вдома. Потрібно покращити наше сімейне пастирство. Діти мають любити родину, до якої вони повертаються після кожної катехези. Тоді вони у свій час створять здорову родину. Також потрібен постійний супровід подружжя: спільноти Домашньої Церкви, інші спільноти, де говориться про родину. А також дуже важливе піклування про родини, що перебувають у кризі. Дуже потрібне кризове пастирство. Бо на підставі помилок народжуються певні збочення, які потім хтось називає нормою. Цю справу мають відчути наші освітяни. Християнські освітяни мають виховувати дітей. На сумління освітян я би теж поклав частину відповідальності щодо підготовки дітей до здорового подружжя.»

 Назад