Новини

Назад

Молитви учасників XVII Міжнародного Катинського рейду мотоциклістів

: 1903 2017-09-01 09:47:37

Щоденна молитва супроводжує учасників XVII Міжнародного Катинського рейду польських мотоциклістів, котрі подолавши кілька тисяч кілометрів дорогами Польщі, Литви, Латвії, Росії та України наприкінці серпня прибули на терени Львівської Архідієцезії. Капелан Рейду о. капуцин Лєшек Лєвандовський, котрий також подорожує на мотоциклі, розповів, що центральною і найбільш зворушливою подією на їхньому шляху була св. Меса в Катині на місці загибелі польських офіцерів.

Байкери віддали молитовну шану своїм співвітчизникам в різних місцях поховання, здебільшого біля символічних могил і пам’ятників. 30 серпня учасники Катинського Рейду зупинилися на місці знищеного в 1944 році польського села Гута Пеняцька. У співслужінні з о. Лєшеком Лєвандовським св. Месу очолив о. прелат Віктор Антонюк з Бродів, котрий також виголосив проповідь та очолив спільну молитву на цвинтарі. О. Віктор Антонюк зокрема привернув увагу до 100-ліття Фатімських об’явлень, коли Матір Божа заохотила світ до навернення й покути.

У пропам’ятних заходах разом з польськими мотоциклістами взяли участь делегація родин колишніх жителів Гути Пеняцької, які нині дивуть у Польщі, вірні бродівської парафії, а також жителі навколишніх сіл. Зі словом до присутніх звернувся Генеральний консул РП у Львові Рафал Вольський, з котрим приїхав консул Мар’ян Орліковський.

Учасники XVII Міжнародного Катинського рейду польських мотоциклістів відвідали також польські місця пам’яті у Львові, Малехові та Задвір’ї.

 

Автор : Костянтин Чавага

Назад