Новини

Назад

Молитви учасників ХІХ Міжнародного Катинського рейду мотоциклістів

: 215 2019-08-15 10:14:14

Протягом трьох днів, 12-14 серпня, на Львівщині перебували учасники ХІХ Міжнародного Катинського рейду мотоциклістів, який стартував у Варшаві, пройде дорогами України, Росії та Білорусії й на початку вересня завершиться у столиці Польщі.

У Львові польські мотоциклісти помолилися у Митрополичій Базиліці, віддали шану похованим на Цвинтарі Орлят та побували на Вулецьких пагорбах, де були розстріляні польські вчені і представники інтелігенції.

13 серпня учасники ХІХ Міжнародного Катинського рейду мотоциклістів поїхали до польського військового меморіалу у Задвір’ї, польських військових поховань у Бродах, вклонилися пам’яті поляків, знищених у Підкамені.

Увечері того дня символічна ожило неіснуюче польське село Гута Пеняцька. Біля пам’ятника загиблим мешканцям польову св. Месу очолив о. Віктор Антонюк з Бродів, а проповідь виголосив о. францисканець Марек Кедрович, капелан мотоциклістів.

Голова Товариства Гута Пеняцька Малґожата Ґосьновска-Коля з Польщі у своєму слові підкреслила, що молитва – це найважливіше, чого потребують загиблі мешканці Гути Пеняцької. Окремо склала подяку мотоциклістам та всім організаторам цієї пропам’ятної акції.

У заходах взяв участь Рафал Коцот, керівник відділу Генерального консульства РП у Львові.

Автор : Костянтин Чавага

Назад