Новини

Назад

Молитва в 73-тю річницю знищення польського села Гута Пеняцька

: 3560 2017-02-27 14:37:55

26 лютого на місці знищеного в 1944 році польського села Гута Пеняцька відбулися щорічні поминальні урочисті, які організовує Товариство Гута Пеняцька з Польщі за підримки Генерального Консульства ПР у Львові. На початку ц.р. досі не встановлені злочинці вчинили наругу над встановленим там пам’ятником, зокрема підірвали його центральний елемент – хрест. Після покутної Молитви Ординарій Луцький і Апостольський Адміністратор Київсько-Житомирський Єпископ Віталій Скомаровський разом із Єпископом Сокальсько-Жовківським УГКЦ Михаїлом Колтуном освятили гранітний хрест, який на місці знищеного встановили українські доброчинці. 

Єпископ Віталій Скомаровський привернув увагу присутніх до тексту Звернення Архієпископа Мечислава Мокшицького в справі осквернення пам`ятника жертвам трагічних подій в Гуті Пеняцькій та закликав припинити війну проти пам’ятників й молитися за упокій там похованих.

Владика Михаїл Колтун пригадав, що у християн східного обряду була в цей день Неділя прощення перед Великим постом і запропонував присутнім від імені українського і польського народів попросити взаємного прощення за скоєні гріхи.

В екуменічній молитві взяли участь римо-католики, греко-католики і православні. Потім до присутніх промовляли керівники Львівської області, дипломати, депутати польського і українського парламентів.

Численні делегації з України та з Польщі поклали квіти і запалили лампадки під пам’ятником.

 

Автор : Костянтин Чавага

Назад