Новини

Назад

Міжнародний науковий симпозіум про відносини між Церквою і Державою в Україні

: 440 2017-11-25 12:49:24

Під патронатом Архієпископа Мечислава Мокшицького 24 листопада в Теологічному Інституті ім. св. Йосифа Більчевського відбувся Міжнародний симпозіум «Відносини між Церквою і Державою в Україні». Організаторами були Теологічний Інститут ім. св. Йосифа Більчевського, кафедра церковного публічного і конституційного права Люблінського Католицького Університету і Орден Братів Менших Конвентуальних.

Перед засіданнями св. Месу в каплиці Львівської ВДС св. Месу відправив Єпископ-сеньйор Мар’ян Бучек, оскільки Архієпископ Мечислава Мокшицький не зміг прибути через стан здоров’я. Його проповідь прочитав Директор Інституту о. др Яцек Уліяш. Єпископ Мар’ян Бучек попровадив також сесії симпозіуму, в яких взяли участь правознавці з України та з Польщі, представники РКЦ, УГКЦ і УПЦ КП, фахівці з Львівського державного університету внутрішніх справ.

«На рівні загальноукраїнському світські й громадські організації періодично організовують конференції і «круглі столи», присвячені відносинам між Церквою і Державою, але не пригадую таких ініціатив з боку Церкви – поділився враженнями о. др Олег Хортик з Івано-Франківського Богословського Університету УГКЦ. – Раніше переважно висвітлювалася точку зору з боку держави, а тут чи вперше висловлювалися і порушували це питання церковні середовища. На цій конференції ми мали змогу поспілкуватися, побачити ті чи інші труднощі у відносинах між Церквою і Державою. Сподіваюся, що ці напрацювання варті уваги світських і державних структур, щоби таким чином вони почули думку Церкви».

Отець доктор Костянтин Лозинський з Київської Православної Богословської Академії УПЦ КП сказав, що дуже зацікавився обговоренням потреби конкордату між Україною і Ватиканом. На його думку православні в Україні теж потребують більш взаємно прийнятного врегулювання відносин з Державою. 

Велике зацікавлення в учасників симпозіуму викликали глибокий аналіз і соціологічні дослідження відносин між Державою і Церквою в Україні, які представили проф. Віктор Грищук і проф. В’ячеслав Бліхар з Львівського державного університету внутрішніх справ.

«Це вже друга юридична конференція в нашому Інституті – сказав директор Теологічного Інституту ім. св. Йосифа Більчевського о. др Яцек Уліяш. – Ми дуже раді такому спілкуванню, бо порушені питання відкривають очі студентам, як світським, так і духовним, на реалії, в яких вони живуть. Це зокрема стосується складнощів у відносинам між Церквою і Державою в Україні».

Автор : Костянтин Чавага

Назад