Новини

Назад

Міжнародна наукова конференція про Енцикліку Laudato si

: 405 2015-09-16 00:00:00

«Людина в ділі Божого творіння» в контексті енцикліки Laudato si Папи Франциска – такою була тема міжнародної наукової конференції, яка 15 вересня 2015 року відбулася в Теологічному Інституті ім. св. Йосипа Більчевського у Брюховичах.

Вступним словом її відкрив директор Інституту о. д-р Яцек Ульяш. В роботі конференції взяли участь представники духовенства і мирян РКЦ в Україні, УГКЦ і Мукачівської греко-католицької єпархії sui juris та гості з-за кордону.

О. мгр. Андрій Вівчар з греко-католицької єпархії Пресвятої Родини у Великобританії виголосив доповідь «Свобода і відповідальність у світлі Енцикліки Святішого Отця Франциска Laudato si. Про результати роботи Комісії з Екології та мігрантів Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України у світлі виходу нової папської енцикліки мовив директор Інститут еколого-релігійних студій доцент Ужгородського Національного Університету Олександр Бокотей.

Мгр Кшиштоф Войцєховські з Люблінського Католицького Університету розповів про практичну участь християн в охороні навколишнього середовища у Польщі. Мгр Михайло Біганич з Ужгорода торкнувся екологічного паломництва як важливої частини роботи відповідальності за Створіння і його ековиховний потенціал. Досвідом діяльності Бюро з екології УГКЦ поділився проф.

Володимир Шеремета з Івано-Франківська. Свої думки про важливу місію Католицької Церкви в захисті навколишнього середовища висловив о. францисканець проф. Целестин Напюрковський. Заслухано також виступ д-ра Йоахима Зауера з благодійного фонду Renovabis. На завершення до присутніх звернувся зі словом Архієпископ Мечислав Мокшицький, котрий відслужив св. Месу для учасників наукової конференції та виголосив проповідь.

Фото: Костянтин Чавага

 
Автор : Костянтин Чавага

Назад