Новини

Назад

Меса Мира у Львівській Катедрі

: 3834 2016-03-22 15:07:18

Сьогодні, 22 березня, у Великий Вівторок, у львівській Митрополичій Базиліці Успіння ПДМ відбулася конгрегація священиків та богопосвячених осіб Львівської Архідієцезії. Як і щороку, у Великий Вівторок священики з усієї дієцезії зїжджаються до Катедрального собору, котрий є матір`ю всіх церков Архідієцезії щоб разом зі своїм ординарієм служити Святу Месу Мира.

Перед Святою Месою було молитовне чування, що завершилося адорацією Пресвятих Дарів і молитвою Літанії до Христа Священика. Адорацію провів духовний отець семінарії о. Віталій Буковський.

Євхаристію, яка розпочалася о 10.00, разом з Ординарієм співслужив єпископ-помічник Леон Малий, Генеральний Вікарій архідієцезії о. Юзеф Павлічек, ректор, вихователі та викладачі семінарії разом з прибулими в кількості 160-ти осіб священиків з усіх деканатів нашої дієцезії

У вітальному слові, на початку Літургії, архієпископ Мечислав привітав присутнього Генерального Консула Республіки Польща у Львові п. Вєслава Мазура, працівників Посольства, всіх священиків, осіб богопосвяченого життя та всіх вірних, котрі численно прибули на урочистість.

Меса Мира, це Свята Меса під час якої місцевий єпископ освячує оливу хворих, і оливу катехуменів і консекрує хризмо. Ці оливи далі, впродовж літургійного року в різних потребах використовуються при здійсненні обрядів та уділенні Святих Таїнств.

Святкування Меси Мира є особливим свідченням єдності Церкви, показує повноту священичої влади єпископа і єдності з ним всіх священиків.

Ця Меса звершується у Великий Четвер вранці. Та оскільки, священики з огляду на віддаленість своїх парафії від центру дієцезії і з душпастирських причин не маюють можливості прибути саме у Великий Четвер, Месу Мира ординарій звершує у Великий Вівторок.

У своїй гомілії Митрополит Мокшицький зокрема сказав: «Стаючи, з Божого боку Брами Милосердя, через яку ми мали нагоду пройти цього ювілейного року, я хочу разом з вами, звернутися до людського світу з повчанням пророка, вибраного і покликаного щоб наставляти в пору в не в пору, щоб показати помилки але і підбадьорити на духу. Словом надії з яким я сьогодні звертаюся до нашого світу, враженого війною, несправедливістю і бідоюю, яка все більш поглиблюєтся, нехай будуть слова Ісуса, сказані св. Фаустині Ковальській, записані у Щоденнику: „Душі, які поширюють Моє Милосердя, оберігатиму їх протягом усього життя, як ніжна мати своє немовля, а в годину смерті не буду для них Суддею, а милосердним Спасителем” (Щ. 1075).

У той важкий час приймімо його як слово обітниці, важливої для нашого спасіння і розуміння Божого світу. Нехай вони будуть для нас священиків та наших вірних чітким дороговказом і підказкою чому мені потрібно часто затримуватися у Божому світі.

Після Євхаристійної Літургії священики відновили свої обітниці котрі давали Ординарію під час рукоположення і далі відбулося освячення олив та консекрація хризми.
На завершення Євхаристії, вітання для свого Ординарія від імені всіх священиків Архідієцезії склав о. Казимир Галімурка.

Після Літургії, Конгергація духовенства завершилася у залі Митрополичої Курії святковим почастунком, який був повністю реалізований завдяки підтримці та приязності Генерального Консульства Польщі у Львові на чолі з паном Вєславом Мазуром.

Фото:  Костянтин ЧавагаНазад