Новини

Назад

Mеса F-dur князя Юзефа Міхала Понятовського в Митрополичій Базиліці

: 682 2018-11-05 22:38:15

З нагоди відзначення ювілею 100-ліття Незалежності Польщі увечері 4 листопада у львівській Митрополичій базиліці Успення Пресвятої Діви Марії під патронатом Архієпископа Мечислава Мокшицького, Генерального консула Польщі у Львові Рафала Вольського і голови Інституту популяризації польської культури Пшемислава Фірека відбувся величний концерт релігійної музики, під час якого вперше в Україні прозвучала Меса F-dur князя Юзефа Міхала Ксавери Понятовського. 

Краківської молодої філармонії, Хор Краківської Філармонії та солісти Івона Соха, Александра Монкевич, Анджей Лямперт і Роберт Ґєрлях. Диригував Томаш Хмєль.

На концерті були присутні духовенство і вірні Львівської Архідієцезії та численні гості з України та з Польщі, зокрема представники місцевої влади і польських організацій Львівщини, яких привітав настоятель катедри о. прелат Ян Нікєль.

Вітального листа Президента РП Анджея Дуди оголосив його радник Тадеуш Дешкевич. Зі словом до присутніх звернулися також голова Комісії зв’язків з поляками за кордоном Сейму РП Анна Шмідт-Родзевич і голова Інституту популяризації польської культури Пшемислав Фірек.

«Ми дуже раді, що такий чудовий концерт сьогодні прозвучав у нашій катедрі, яка є свідком багатьох важливих подій в історії польського народу і нашої Церкви – зазначив у подячному слові після концерту Архієпископ Мечислав Мокшицький. – Дуже дякуємо всім організаторам цього концерту, а передусім нашим дорогим виконавцям. Дякуємо шановним гостям, представникам влади з Польщі та України. Вдячні католицькому і православному духовенству і вам, дорогі брати і сестри. Радий, що ми були тут разом у цей листопадовий вечір, який спричинився до багатьох спогадів і думок про минуле, сучасність та майбуття». Архієпископ Мечислав Мокшицький висловив надію, що так глибоко шанований поляками образ Матері Божої Ласкавої і покровитель польсько-українського примирення св. Йоан Павло ІІ будуть духовно супроводжувати всіх нас в ІІІ Тисячолітті. «Нехай цей сьогоднішній вечір надовго залишиться в наших серцях і нехай посприяє, щоби ми завжди раділи зі свободи, миру і добра».

Після завершення концерту на запрошення Генерального консула РП у Львові Рафала Вольського Архієпископ Мечислав Мокшицький разом із групою духовенства взяв участь урочистому прийнятті з нагоди 100-ліття Незалежності Польщі, яке відбулося у «Віденській кав’ярні».

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад