Новини

Назад

Маріє Мати Милосердя, що трон свій в Острій Брамі маєш…

: 1783 2017-11-21 10:53:26

10-13 листопада ми з парафіянами відбули прощу до найвідомішого марійного санктуарію в Литві - до Острої Брами. Про неї згадується в Міцкевича у вступі до “Пана Тадеуша”, що в ній Свята Діва сяє, тобто той образ який особливо вшановують вірні.

У Вільнюсі є багато захоплюючих місць. На особливу увагу заслуговує Старе місто, монастир і церква отців-василян, котрі цьогоріч відзначають 400-літній ювілей свого згромадження, церква Святого Духа, а також будинки в яких мешкали Ю. Словацький, А. Міцкевич, С. Монюшко, видатний ректор Вільнюського Університету о. Петро Скарга, св. Фаустина Ковальська, бл. Міхал Сопоцько, духівник св. Фаустини.

В нашій прощі ми відвідали також храм св. апостолів Петра і Павла. Особливим місцем нашої прощі був вільнюський катедральний собор з каплицею і мощами св. Казимира, покровителя Литви, покровителя о. Казимира Мончинського і матері двох отців францисканців родом з Мостиськ о. Станіслава та єпископа Едварда Кави, котра з нами відбувала прощу до Вільнюса в той особливий рік благодаті. Це була одна з цілей нашої прощі - подяка Божому Провидінню за благодіяння для мостиської парафії.

50 років тому до осиротілої парафії після смерті о. Едварда Селєтніка з-над Балтійського моря прибув о. Казимир Мончинський, котрий уділяв Таїнства. І посеред душпастирських послуг в Мостиськах уділив Таїнства Хрещення одному із синів Казимири та Станіслава Кава, котрий цього року у львівській катедрі був рукоположений в єпископи-помічники нашої архідієцезії.

Архікатедральна базиліка у Вільнюсі має за покровителя св. Станіслава та св. Владислава, і саме тут ми молилися за батьків священиків та священиків котрі походять з Мостиськ, дякуючи Божому Провидінню за той цінний дар священичих та чернечих покликань з нашої парафії. Марії Матері Милосердя і Цариці Миру ми віддали в опіку нашу країну і мир в Україні, та занесли молитви щоб римо-католицька Церква в Україні розвивалася.

Пресвята Діва, котра захищає ясну Ченстохову і сяє в Острій Брамі у Вільнюсі вшановується як Матір Милосердя, яку згадував св. Йоан Павло ІІ під час єдиного візиту до Литви у 1993 році як переможницю всілякого зла.

Санктуарій розташований у готичній міській брамі в Старому місті, яка є залишком міських фортифікацій. У середньовіччі існував звичай, що в нішах брамних веж розміщували святі образи. Звідти і образ Матері Божої у цьому місці, який походить з XVII століття і від самого початку вшановується як чудотворний.

Каплиця прикрашена численними вотами як доказ особливої шани та опіки Матері Божої в тому місці. В каплиці звершуються Святі Меси по литовськи і по польски. Згідно з місцевим звичаєм чоловіки, котрі проходять вулицею Остробрамською, на якій знаходиться санктуарій, знімають головні убори.

Перед головною урочистістю 16 листопада кожного року відзначається так звана Октава “Опіки Марії”. Наша проща припала саме в день інавгурації Відпусту Опіки. Протягом трьох днів нашої прощі ми були збагачені багатьма переживаннями, познайомилися з культом Матері Милосердя.

“Різними почестями та титулами величаємо Мати велич Твою, але з них найбільш великий, ніжний, коли тебе звуть матір`ю Милосердя…”

о. Владислав Дерунов, настоятель парафії в Мостиськах


<p style="text-align: justify;">Храм Матері Божої Остробрамської у Львові консекрований 7.10.1934 р. архієпископом Болеславом Твардовським (Рисунок з Kuriera Galicyjskiego  03.12.2013)</p>

Храм Матері Божої Остробрамської у Львові консекрований 7.10.1934 р. архієпископом Болеславом Твардовським (Рисунок з Kuriera Galicyjskiego  03.12.2013)


Вітраж Матері Божої Остробрамської у Львівській Катедрі

<p style="text-align: justify;">Вітраж Матері Божої Остробрамської у Львівській Катедрі</p>


Назад