Новини

Назад

Людина великого серця о. Генрик Мосінг - мікробіолог, священник

: 20625 2019-11-25 15:56:46

28 листопада (четвер) о 18:30 год. запрошуємо на лекцію кандидата біологічних наук, завідувача кафедри мікробіології ЛНУ ім. І. Франка Світлани Гнатуш та магістра теології, учня о. Г. Мосінга Андрія Ястремського "Людина великого серця о. Генрик Мосінг - мікробіолог, епідеміолог, священник" в рамках Лекторій "Гордість міста" 4.0 ГО "КонтрФорс"!

о. Генрик Мосінг (1910 - 1999) закінчив медичний факультет Львівського університету й працював, зосереджуючись на епідеміології епідемічного висипного тифу, під керівництвом Рудольфа Вайгля. Як перспективний молодий дослідник стажувався в лабораторіях Нобелівських лауреатів Шарля Ніколя і Жуля Борде. Став відомим у світі спеціалістом в галузі епідемічного висипного тифу й волинської лихоманки. У роки Другої світової війни працював разом з Р. Вайглем у Львові над випуском вакцини проти висипного тифу. Завдяки особистій мужності Г. Мосінга вакцина постачалась у гетто, до концентраційних таборів. Г. Мосінг залишився у Львові, при переході міста до рук радянської влади і, незважаючи на небезпеку власного життя, зберіг унікальне лабораторне обладнання та біологічний матеріал Інституту Вайгля. Будучи виконувачем обов`язків директора Львівського інституту епідеміології та мікробіології, продовжив вивчати біологію збудника висипного тифу, методи лабораторної діагностики, отримував нові результати і став автором концепції про ліквідацію висипного тифу. Плідна робота Г. Мосінга була відзначена у світі, його запросили на сесію експертів ВООЗ, але радянська влада не дала дозвіл на виїзд за кордон. Частково втративши зір через тривалу роботу з мікроскопом, продовжував консультувати численних друзів та учнів, серед яких були майбутні професори, доктори медичних наук.

Життєвий шлях та священиче служіння о. Генрика Мосінга сповнене інтеріоризацією Євангеліє Ісуса Христа. Серед великої плеяди святих та блаженних Г. Мосінг обрав для себе трьох: св. Апостола Павла, св. Лаврентія та св. Франциска Ассізького. Г. Мосінг, після отриманих пресвітерських свячень, прийняв нове ім’я - Павло. Саме під таким ім’ям його знали тисячі католиків на просторах СРСР. Різні закутки України, Казахстану, Росії, Молдови, Латвії, Грузії - ось географія місійної діяльності о. Г. Мосінга на зразок св. Апостола Павла. Постать св. Лаврентія була для о. Г. Мосінга прикладом відважного служіння Церкві, навіть попри загрозу смерті за віру.
Г. Мосінг (о. Павло) у щоденному житті, подібно до св. Франциска, відзначався лагідним ставленням до оточуючих людей, жив скромно та був сповнений радості, відзначався глибокою довірою до Божого провидіння.

Г. Мосінгу належить вислів: "Без слів можна стати святим, але без учнів ні".

Svitlana Hnatush - кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології ЛНУ ім. Івана Франка Офіційна сторінка.

Андрій Ястремський - магістр ліценціат теології, учень о. Генрика Мосінга.

Лекція відбудеться у Палаці римсько-католицьких архієпископів, вул. В. Винниченка, 32
з дозволу й благословення Його Ексцеленції Архієпископа Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького.

Вхід на лекцію вільний.

Попередня реєстрація за посиланням є обов`язковою - https://goo.gl/BjCKB2.Назад