Новини

Назад

Львівські греко-католики не впустили Пастирку до храму

: 3577 2018-12-27 12:23:17

Навіть на Різдвяні свята громада парафії Стрітення Господнього УГКЦ у Львові не впустила співбратів римо-католиків до храму, де вони тривалий час почергово здійснювали свої богослужіння. Опівночі урочиста св. Меса розпочалася у холі Митрополичої Курії. Греко-католики не дозволили римо-католикам відправити урочисті св. Меси також в наступні святкові дні – 25 і 26 грудня, коли вони відзначали Різдво Господнє і згадували св. Стефана першомученика.

Споруджений в XVII ст. бароковий костел, який прилягає до митрополичої резиденції і будівлі колишньої семінарії, служив римо-католикам до 1945 р., доки його не відібрала радянська влада. Всупереч намаганням римо-католиків повернути їм весь сакральний комплекс місцева влада передала костел греко-католицькому Марійському Товариству, де невдовзі було утворену парафію УГКЦ. Довкола на відстані кількасот метрів розташовані ще три костели, в яких тепер діють греко-католицькі церкви. Один з них – храм св. Казимира знаходиться лише через дорогу. Свого часу попередні Архієпископ-Митрополит Львівський РКЦ в Україні Кардинал Мар’ян Яворський і Глава УГКЦ Кардинал Любомир Гузар досягли домовленості про почергові богослужіння в храмі Стрітення Господнього та про те, що після того, як МВС України передасть УГКЦ приміщення костелу св. Станіслава, туди перейде згадана греко-католицька громада. Однак греко-католики відмовилися залишити костел Стрітення Господнього.

Наприкінці листопада, саме в той день, коли після спільних реколекцій католицьких єпископів України двох обрядів у Брюховичах відбувалася братня зустріч ієрархів, громада парафії Стрітення Господнього УГКЦ зачинила двері храму перед громадою РКЦ і їхніми душпастирями отцями домініканцями. Архієпископ Мечислав Мокшицький дозволив їм служити щоденні св. Меси для вірних у каплиці Митрополичої Курії. Однак ця каплиця затісна для парафіяльної громади та вірних з усього міста, котрі приходять на богослужіння отців домініканців.

Опівночі в Різдво Господнє нижню частину холу і бокові сходи холу Митрополчої Курії численно заповнили вірні. Прийшли люди різного віку, дуже багато молоді, сім’ї з малими дітьми.

«Я думаю, що в цьому місці перший раз служиться Літургія, до того ж Різдвяна – сказав перед початком св. Меси о. Микола Лучок ОР. – Ісус народився в стайні. У нас на Закарпатті, звідки я родом, кажуть: «В хліві». А ми зібралися тут, в холі, в таку незвичайну нічну пору, і мені приходить на думку, що такі речі роблять люди закохані, які щось люблять, а ми тут зібрались тому, що ми люди, котрі когось любимо». Домініканець розважав про феноменальність люблячого Бога. «Якщо хтось хоче любити весь світ, але не любить свого сусіда, не любить свого батька, свою маму, свого чоловіка, свою жінку, то така людина скоріше за все не є людиною, яка вміє любити світ» - зазначив.

Отець Микола Лучок закликав до молитви в наміренні, щоби двері храму Стрітення Господнього знову стали відкритими для щоденної там молитви римо-католиків та щоби там могли служити домініканці. Ще поділився такою своєю засадою: «Не так важливо де ви, як те, з ким ви. І якщо ви будете перебувати з люблячими людьми в стосунку, то навіть якщо це буде в якомусь такому тісному місці, або в місці, де би ви не хотіли знайтися, то а якщо ще не знайшли, то знайти тісні і близькі стосунки з Ісусом, з Отцем Небесним і Духом Святим».
Отці домініканці відслужили Пастирку українською мовою. Звучали також пісні латиною.

«Я греко-католичка, ходжу на Службу Божу до отців василіян і сюди, до домініканців – сказала літня пані Марія. – Тут я отримала досвідчення такої справді любові Господньої. Сюди приходять багато греко-католиків, котрих я знаю ще з часів виходу нашої Церкви з підпілля. Коли Греко-Католицька Церква була заборонена, то ми у Львові ходили до латинської катедри, до отця Рафала. Дуже боляче ми сприйняли те, що греко-католицька громада Стрітення Господнього не впускає нас всіх до храму. Якісь суперечності з тими людьми ми вже давно відчували».

Серед молодих сімей, що прийшли з дітьми, були Олена і Сашко.

«Дуже так гарно священик у проповіді все аргументував і було відчуття Божої любові – поділилася враженнями Олена. Якщо чесно, то ми до цієї громади приходимо раз в рік, на Різдво, бо ми греко-католики. Але в нас є друзі римо-католики, і тому разом з ними розділяємо святкування Різдва. Завжди були у храмі Стрітення Господнього, а тепер… Так боляче, що нема там місця для нас всіх, але сподіваємося, що храм відчинять».

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад