Новини

Назад

Лист-співчуття голови Конференції польського єпископату архієпископа Станіслава Гондецького з приводу відходу до вічності владики Петра Мальчука

: 950 2016-05-31 16:31:18

Слова співчуття і запевнення у молитві в намірі померлого архsєпископа Петра Мальчука, ординарія Києво-Житомирського, на адресу голови Конференції католицького єпископату України архиєпископа Мечислава Мокшицького скерував голова Конференції польського єпископату архsєпископ Станіслав Гондецкі.

Екселенціє,
найдостойніший Отче Архієпископе-Митрополите!


З глибоким сумом я прийняв повідомлення про смерть, у такому молодому віці, Його Екселенції о. арх. Петра Мальчука, ординарія Києво-Житомирської дієцезії.
Як голова Конференції єпископату Польщі, хотів би скласти на руки Вашої Екселенції від імені польських єпископів та всіх вірних Церкви, що в Польщі, вирази співчуття і запевнення у молитві в намірі померлого. Запевняю в нашій духовній близькості з охопленими жалобою: сім’єю, друзями та вірними Києво-Житомирської дієцезії.
Пророчо звучать у цей момент слова месальних читань із дня смерті святої пам’яті Отця Архієпископа: «Найдорожчі, кінець усьому близько. (…) Не дивуйтеся тій пожежі, що у вас постає, вам на пробу, немов би з вами діялось щось дивне, але, тією мірою, якою берете участь у Христових муках, радійте, щоб і в славному Його з’явленні раділи та веселились».
Прошу Бога, аби глибока віра у життя вічне влила надію в серця усіх засмучених та зміцнила зв’язок з Ісусом Христом — Господом Життя, принесла потішення разом з усвідомленням, що коли хто належить до Христа, не помре навіки.
Особу святої пам’яті Отця Архієпископа Петра ввіряю заступництву Матері Милосердя, уповаючи, що вони вже перебувають разом перед Обличчям Божої Величі.

Нехай відпочиває у мирі.

† Станіслав Гондецкі
Архиєпископ Митрополит Познанський
Голова Конференції єпископату Польщі

Варшава, 30 травня 2016 року

Episkopat.pl

Переклад: CREDO

 Назад