Новини

Назад

Костел Святого Йоана Хрестителя в Самборі

: 388 2019-03-04 15:50:38

Костели і церкви, класична європейська ратуша посеред площі Ринок, оточена кольоровими будиночками, помпезні австро-угорські адміністративні будівлі – давнє місто Самбір багате на історичні архітектурні пам`ятки. Найстарша і найвеличніша з них – костел Івана Хрестителя, збудований у 1568 році.

Костел виконував не тільки духовну, а й оборонну функцію. У могутніх мурах досі з усіх боків можна побачити бійниці. Архітектурно святиня поєднує у собі риси готики і ренесансу. Зокрема, головний неф з балконом і ліпним декором, зведений після пожежі 1637 року, має типово ренесансний вигляд. У 1864-65 роках у храмі служив єпископ Йосип Пельчар, канонізований згодом Католицькою церквою.

За всю історію костел горів 4 рази, але релігійна громада його щораз відновлювала. Костел має підземелля з похованнями багатих парафіян. При храмі діяв шпиталь, який проіснував до початку ХІХ століття. Остання масштабна реставрація храму відбулася у 2001-2002 роках. Нині ним користується римо-католицька громада Самбора.

Ігор МАРТИНІВ
Джерело: zbruc.euНазад