Новини

Назад

Консекрація храму святого Антонія Падуанського в Олеську

: 1054 2020-12-20 18:04:43

12 грудня, в останню Неділю Адвенту, архієпископ Мечислав Мокшицький разом із єпископом Едуардом Кавою освятили новозбудований храм святого Антонія Падуанського в Олеську.

Святкування розпочались о 15.00 годині вітанням архієпископа Мечислава Мокшицького та урочистим відкриттям дверей храму. Настоятель парафії о. Ян Стахура привітав достойних гостей, які прибули розділити радість урочистого освячення храму. Він розповів історію парафії, шлях, який довелося пройти, щоб сьогодні відбулося освячення храму, а також висловив свою вдячність митрополитові Львівському архієпископу Мечиславу Мокшицькому за його зусилля й підтримку, та всім благодійникам, які підтримували будівництво.

У проповіді Львівський митрополит сказав: «Так як Ісус освятив своєю присутністю дім Закхея, так і сьогодні через молитву Церкви здійсниться освячення цієї святині, яка стає спадкоємницею багатовікової присутності Латинської Церкви в Олеську … Наша молитва наповнена сьогодні багатьма знаками і символами, серед яких найважливішими є помазання вівтаря і стін Святим Хризмом. Відтепер ця будівля стає справжнім домом Бога, святим місцем, гідним нашої пошани і турботи».

Нагадаємо, що 13 червня 2020р,. у день літургійного спомину св. Антонія з Падуї, архієпископ Мечислав Мокшицький освятив наріжний камінь під будівництво храму в смт. Олеську Львівської області.

Тривалий час громада домагалася повернення свого храму, який є частиною монастирського комплексу отців-капуцинів поруч із Олеським замком. В очікуванні на рішення в цій справі парафіяни роками молились у замковій каплиці. Проте зі зміною керівництва Львівської національної галереї мистецтв, частиною якої є Олеський замок, римо-католицькій громаді було відмовлено і в цьому. Саме це послужило поштовхом до рішення придбати ділянку та розпочати будівництво невеликого, але власного храму, щоб забезпечити потреби римо-католиків в Олеську.

Автор : Олександр Кусий

Назад