Новини

Назад

Консекрація костелу св. Людовіка у Старій Скваряві

: 622 2020-09-15 15:22:58

У суботу, 5 вересня 2020 року під час парафіяльного відпусту Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький здійснив консекрацію костелу св. Людовіка у Старій Скваряві на Львівщині.

Йому співслужили о. прелат Йосиф Легович, настоятель парафії у Старій Скваряві та декан Жовківський і о. Владислав Гримський, канцлер митрополичої курії та священники із Жовківського деканату та гості.

Прибуло багато парафіян та гостей із Львова, Жовкви, Старої Скваряви та сусідніх місцевостей, майстрів та реставраторів. Були присутні представниики місцевої влади та генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич.

Митрополит Львівський у проповіді зазначив: «Ця збудована перед другою світовою війною святиня, виросла з віри та потреби серця мешканців Стараї Скваряви. Сьогодні коли вона вже відновлена вашими зусиллями та зусиллями баготьох настоятелів, ми дякуємо Богові за ці старання і радіємо, що наступні покоління матимуть святе місце, де замешкає Бог».

Будівництво костелу тривало у 1936-37 роках. Після побудови, релігійне життя у цьому храмі перервала війна. У 1944 році комуністична влада зробила з сакральної будівлі колгоспний склад. Лише 23 липня 1993 року храм було відано правовірним власникам – римо-католицькій громаді. Як зауважив Архієпископ Мечислав Мокшицький у проповіді «святиня на протязі своєї історії від 1936 року переживала різні часи – і часи слави, і часи упокорення»

У 90-тих роках, громада разом із ксьондзом Василем Павелком розпочала відновлювати святиню. Костел був помальовиний у середині. У 2011 році до костелу було добудовано катехетичне приміщення. У 2019 році за сприянням ксьондза Юзефа Леговича, костел був наново помальовиний. А у 2020 році було відновлено фасад храму та огорожу.

Автор : Андрій Пеканець

Назад