Новини

Назад

Консекрація домініканця Микола Лучка на єпископа-помічника Мукачівської дієцезії

: 1125 2019-12-11 17:15:10

10 грудня численна група духовенства, монашества і вірних з Львівської Архідієцезії взяли участь в єпископських свяченнях домініканця о. Миколи Лучка, що відбулися в мукачівській катедрі св. Мартина на Закарпатті. 11 листопада ц.р. Святіший Отець Франциск призначив його єпископом-помічником Мукачівської дієцезії. Донедавна о. Миколай Лучок ОР був настоятелем домініканської спільноти у Львові, духівником Львівського деканату та очолював академічне душпастирство молоді (храм Матері Божої Громничної).

Єпископські свячення о. Микола Лучок прийняв з рук Апостольського нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, а співконсекраторами були архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський і єпископ-ординарій Мукачівської дієцезії Антал Майнек.

На урочистість прибуло духовенство з України та з сусідніх із Закарпаттям країн: Угорщини, Румунії, Словаччини та Польщі, зокрема домініканці й домініканки. Була присутня мама нового єпископа – пані Моріка, котра належить до кафедральної парафії в Мукачеві, та рідня з різних країн.

Єпископ Микола Лучок є першим єпископ-домініканцем в Україні та першим єпископом-помічником в історії Мукачівської дієцезії.

«Ми дуже раді з консекрації єпископа Миколи – поділився своїми думками архієпископ Мечислав Мокшицький. – Це відчутне збагачення нашого Єпископату, зокрема через харизму отців домініканців. Віримо, що новий єпископ тепер збагачуватиме всю нашу Церкву в Україні своєю добротою, любов’ю, а також мудрістю. Покладаємо на нього велику надію, бо він молодий єпископ, котрий покликаний омолоджувати, відновлювати і відроджувати нашу Церкву в Україні. Під час цієї урочистості в Мукачево відчутною була універсальність Церкви також в Україні, бо ми молилися і висловлювалися багатьма мовами, тож бачимо, що Церква в Україні – це вселенська Церква».

Єпископ Антал Майнек висловив глибоку вдячність Святішому Отцю Фринциску за призначення йому такого єпископа-помічника, який досконало знає ситуацію в багатонаціональній мукачівській дієцезії на Закарпатті. Адже він народився в угорській сім’ї в місті Мукачево. Володіє рідними мовами місцевих римо-католиків: угорською, словацькою, українською, російською… Тут відчув покликання до монашого стану. Здобув чималий досвід під час навчання і служіння в різних країнах.

Своїм єпископським гербом він обрав знак чорно-білого хреста на чорно-білому тлі, що є символом Ордену Проповідників (домініканців), із якого Папа Франциск покликав о. Миколу на єпископське служіння; на правій частині щита — палаюче серце на червоному тлі як знак Божого милосердя, про що говорить також і девіз нового єпископа: Misericordia; на лівій частині гербового щита — зірка на блакитному тлі: це символи Ісуса і Діви Марії. Девіз єпископа — “Милосердя” — стосується конкретного місця у Святому Писанні, відсилаючи до Євангелія від Луки (6,36), і означає “приймати та бути милосердним”.

«Милосердя — це те, чого найбільше потребує зранений світ і зранене серце людини» – зазначив у своєму слові ново висвячений єпископ. Посилаючись на свій досвід зауважив, що ми з вами дуже поранені і потребуємо дуже багато милосердя і любові. «Але Бог хоче давати це милосердя через нас. І я прагну бути насамперед відкритим на те, щоби приймати це милосердя від Отця, і прошу вас, щоб ви були милосердні одне до одного. І я теж хочу бути завжди милосердним» - запевнив усіх єпископ Микола Лучок.

Фото: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад