Новини

Назад

Комюніке 49-го пленарного засідання Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України

: 356 2017-12-02 12:31:08

1 грудня 2017 р. в Духовній семінарії у Львові – Брюховичах відбулося пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України.

Нарадам передували спільні реколекції єпископів двох обрядів, які відбулись у греко-католицькому реколекційному  осередку в Брюховичах 28–30 листопада. Їх провів професор  Папського східного інституту о. Джермано Морані SJ. Після реколекцій за участі Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті відбулася робоча зустріч єпископів двох обрядів. Було обговорено підготовку до Синоду єпископів у листопаді 2018 року в Римі, присвяченого молоді, та роботу Технічного комітету «Папа для України».

У ході 49 пленарної зустрічі Конференції були обговорені літургійні проблеми, представлені єпископом Яцеком Пилем ОМІ. Єпископи отримали ІІ том лекціонарія в українському перекладі. Відбулось урочисте привітання двох нових молодих єпископів – Віталія Кривицького SDB та Едуарда Кави OFM Conv, яким довірили нові функції в єпископаті. Діяльністю Комісії у справах відносин між Церквою та державою керуватиме єпископ Віталій Кривицький, а Комісії у справах чоловічих і жіночих орденів – єпископ Едуард Кава.

Апостольський Нунцій згадав про стан поточних справ щодо відносин із владою та допомоги переселенцям, яку надає жертвам війни в Україні Апостольська Столиця.

Єпископи ухвалили пастирський лист про родину.

О. Олександр Зелінський OMI отримав призначення на директора Католицького Медіа-Центру в Україні та заступника прес-секретаря римсько-католицького єпископату в Україні.

ЄпископЛуцькийВіталійСкомаровськийзапросивєпископівнамолитву 8 липня 2018 рокувнаміріжертв  людськоїненавистіуДругійсвітовійвійнів 75-турічницюВолинськоїтрагедії.

Булопідписаноприйнятеспільнозгреко-католицькимиєпископамиУкраїнизверненнядовіряніззакликомдоцілодобовогомолитовногочуванняіпостузамирієднаннявУкраїніз 21:00 7 груднядо 21:00 8 грудня 2017 року.

Єпископи з радістю сприйняли оголошення 25 грудня вихідним днем, що дає вірним католикам змогу святкувати Різдво Ісуса Христа.

Наступне, 50-те пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України відбудеться у Львові в березні 2018 року.

Львів, 1 грудня 2017 р.

єп. Віталій Скомаровський – генеральний секретар

єп. Мар’ян Бучек – нотаріус

Джерело: kmc.media



Назад