Новини

Назад

Комюніке 47-го Засідання Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні

: 813 2016-11-23 09:06:56

22 листопада 2016 р у Вищій Семінарії Львівської Архідієцезії, що знаходиться у Брюховичах. Конференція Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні провела 47 засідання Конференції.

Апостольский Нунції в Україні, Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті повідомив Єпископат про заходи пов`язані з кінцем Року Милосердя. Також поділився з Конференцією критерями, які необхідно, щоби представити Святому Престолу кандидатів на посади Ординарія дієцезій, а також єпископів-помічників.
Кожний єпископ Ординарій проінформував Конференцію про переживання Ювілейного Року Милосердя у своїй дієцезії.
Пан Йоахим Сауер, відповідальний організації RENOVABIS за співпрацію між нею та українськими церковними організаціями, повідомив Конференцію про нові засади співпрації з Католицькою Церквою латинського та візантійського обрядів в Україні.
Під час Засідання обрали єпископів на посади, які залишилися вакантними після смерті святої пам`яті Архієпископа Петра Мальчука: Заступником Голови Конференції до кінця терміну Президіума Конференції (тобто до 2018 р.) був обраниий єпископ Броніслав Бернацький, Єпископ Ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії; Головою Комісії у справах "Justitia et Pax" (Справедливість і Мир) був обраний єпископ Ян Собіло, Єпископ-помічник Харківсько-Запоріжської дієцезії; Головою Комісії у справах "Церква-Держава" був обраний єпископ Віталій Скомаровський, єпископ Ординарій Луцької дієцезії та Адміністратор Апостольський Києво-Житомирської дієцезії.
Єпископ Радослав Змітрович ОМІ, єпископ-помічник Кам`янець-Подільської дієцезії, відповідальний за душпастирство Родин, предствавив проект Уставу Комісії Конференції у справах душпастирства Родин і також проект листа Конференції на свято Святого Сімейства, який буде прочитаний у всіх храмах України в неділю 1 січня 2017 р. - урочистість Пресвятої Богородиці Діви Марії.
Єпископ Ян Собіло, відповідальний за душпастирство Молоді проінформував Конференцію про Тиждень Молитов за Молодь, який відбудеться з 02 до 08 червня 2017 р. На його прохання о. Дієго Саєз Мартін ОМІ, Заступник Речника Конференції і Директор Католицького Медія-Центру єпископату, представив програму Симпозіума організованого Радою Конференцій Єпископів Європи на тему "Супроводжувати молодь, аби вона вільно відповіла на Ісусове покликання", який відбудеться у Барселоні (Іспанія) у кінці березня 2017 р.
Єпископ Яцек Пиль ОМІ, Голова Комісії Конференції у справах Літургії представив перший том Лекціонарія. Він містить у собі тексти на літургійний рік, який розпочнеться першою неділею Адвента. Єпископ Пиль також повідомив Єпископат, що другий том Лекціонпрія уже був висланий до Конгрегації Святого Престолу у справах Божественного Культу та Дисципліни Таїнств; наразі Комісія у справах Літургії готує третий том. Єпископ також представив проект обрядів Похорону і проінфрмував єпископат, що за проханням Конференцції Святий Престол дав згоду на зміну для римо-католиків в Україні в Лоретанській літані. Відтепер після заклику "Мати Божої благодаті" слід також читати заклик "Мати милосердя".
Отець Петро Жарковський, Президент благодійної організації Римсько-Католицької Церкви "Caritas-Spes" представив звіт праці цієї організації за 2016 р.
Конференція приняла рішення оголосити в Україні 2017 рік Роком явлень Фатимської Божої Матері, допоки Папа Римський не прийме інших рішень у Вселенській Церкві. Єпископи затвердили календар набоженств до Фатімської Божої Матері на 2017 рік:

Всеукраїнська урочистість: 16 липня у Бердичеві
Архідієцезія Львівська: 13 жовтня у Львові.
Київсько-Житомирська дієцезія: 17 червня у Довбиші.
Кам`янець-Подільська дієцезія: 06 липня у Летичеві.
Луцька дієцезія: 13 травня у Дубище.
Одесько-Сімферопольська дієцезія: 16 вересня в Одесі.
Харківсько-Запоріжська дієцезія: 15 серпня у Харкові
Мукачівська дієцезія: 11 листопада в Мукачеві.
Львів-Брюховичі 22 листопада 2016 р.

 Назад