Новини

Назад

Комунікат Управління Харківсько-Запорізької Дієцезії

: 513 2009-01-29 00:00:00

Сьогодні 25 січня 2009 року Римо-католики з Дніпропетровська зібралися на сходах свого храму, щоб розпочати акцію протесту проти несправедливості з якою зустрічаються з боку американської Корпорації «Dugsbery, Inc.». Безпосереднім приводом став позов до Римо-католицької парафії про відшкодування більше мільйону гривень.

Згадана Корпорація в 1998 році незаконно, використовуючи корупційні схеми в місті Дніпропетровську, забрала костел у римо-католицької парафії, збудований 130 років тому за кошти їх предків.

Також для спільноти місцевих поляків ця святиня є дорогою. Вони віками ототожнювали своє коріння та національну ідентичність з діяльністю Римсько-католицької парафії і костелу в цьому місці. На стінах храму збереглися фрески з написами польською мовою.

Два роки тому американська «Dugsbery, Inc.», самовільно розпочала руйнування костелу. На очах парафіян, що молилися вдень та вночі захищаючи храм, працівники корпорації нищили конструкцію даху скидаючи дерев’яні балки та цеглу на підлогу святині. До акції оборони костелу долучилося багато католиків також з інших міст України, але, нажаль, не вдалося зберегти костел від знищення. Тоді представники «Dugsbery, Inc.» пообіцяли повернути храм.

Від того часу було зініційовано багато спроб домовитись з американською «Dugsbery, Inc.»., однак усі зусилля виявилися марними. Навіть остання ініціатива Міської Ради Дніпропетровська, котра готова надати фірмі землю – як компенсацію за повернення католикам святині, виявилася недостатньою для жадібної грошей Корпорації.

Вчора парафія в Дніпропетровську отримала ухвалу суду, якою порушено справу про стягнення з парафії більш ніж мільйона гривень. Таке ставлення «Dugsbery, Inc.» до католиків обурює і дивує, тим більше, що корпорація знищує костел та принижує їх релігійні почуття. Це змушує Курію Харківсько-Запорізької дієцезії висловити категоричний протест діями «Dugsbery, Inc.».

Від сьогоднішнього дня, в свято Навернення апостола Павла, католики в Дніпропетровську розпочинають молитовний протест і парафія переносить свою діяльність на вулицю. Служба Божа щоденно буде відправлятися виключно перед костелом, викраденим у парафії.

На найближче майбутнє Курія Дієцезії передбачає цілоденне чування і акцію солідарності за участю вірних інших парафій з України та з-за кордону.

Також розгортаємо широку інформаційну акцію, мета якої привернення уваги усіх людей доброї волі, а особливо американського суспільства на проблему костелу в Дніпропетровську. Власне, керівник американської «Dugsbery, Inc.», зареєстрованої в Каліфорнії, приймає такі рішення, які кривдять Римо-католицьку меншину в Дніпропетровську.

Єпископ-Ординарій та вірні дієцезії звернулися з відкритим листом до Президента США Барака Обами з проханням про втручання на захист католиків Дніпропетровська від дій американської корпорації.

Просимо усіх про солідарність з католиками Дніпропетровська, про маленький дар серця. Приєднуйтесь до поширення цієї інформації усіма доступними вам способами. Також просимо надсилати листи на адресу американського посольства в Україні, Польщі, чи інших державах з метою підтримання Римо-католицької меншини у Дніпропетровську в боротьбі за повернення костелу.

Уповаємо, що Бог має міць крушити тверді людські серця і прихилити серце сучасного «Павла з Каліфорнії», щоб припинив переслідування Церкви.

 

Запоріжжя, дня 26 січня 2009 р.

 

КУРІЯ ХАРКІВСЬКО-ЗАПОРІЗЬКОЇ ДІЄЦЕЗІЇїНазад