Новини

Назад

Коментар Архієпископа Мечислава Мокшицького про пастирські візитації

: 914 2016-12-09 12:30:04

У неділю 4 грудня завершилася канонічна пастирська візитація деканату Стрий, підсумком якої була оплаткова передріздвяна зустріч у парафії св. Варфоломія в Дрогобичі, яка розпочала цикл адвентових візитів Архієпископа Мечислава Мокшицького у деканатах Львівської Архідієцезії.

Канонічна пастирська візитація Стрийського деканату розпочалася 17 вересня візитацією Санктуарії Воздвиження Чесного Хреста в Берездівцях і тривала майже 3 місяці під час яких відвідини парафій та зустрічі з вірними звершував архієпископ Мечислав Мокшицький, разом з вірними святкував Євхаристію, та пізнавав життя кожної парафільної спільноти.
Ось як про цю візитацію зокрема, але й про всі візитації, розповідає сам Архієпископ Мечислав Мокшицький:
“Кожні п`ять років років ординарій дієцезії має обов`язок здійснити канонічну візитацію своїх парафій і я радий, що у нашій, львівській архідієцезії, візитації відбуваються регулярно. Разом з єпископом-помічником Леоном Малим, генеральним вікарієм нашої Митрополичої Курії отцем-інфулатом Юзефом Павлічеком і канцлером Владиславом Гримським ми відвідуємо парафіяльні спільноти.
Візитації ми трактуємо як душпастирські відвідини, під час яких молимося і зустрічаємося із священиками та монахинями, які несуть душпастирське служіння у тих спільнотах. Центральним і головним пунктом завжди є спільна Свята Меса, яка дає змогу зустрітися з усіма вірними.
Під час візитації ми зустрічаємося також із парафіяльними групами, дітьми, молоддю, відвідуємо хворих і старших людей. Дуже радісними є зустрічі з багатодітними сімями.
Це також нагода щоб зустрітися з представниками місцевої влади, а також із спільнотами інших віросповідань чи Церков.
Канонічна візитація є нагодою щоб ознайомитися з діяльністю даної парафії, з її душпастирським життям, побачити з якими проблемами і труднощами зустрічається та спільнота і як дає собі з ними раду.
Я дуже вдячний усім священикам, сестрам і братам із Згромаджень, котрі працюють у стрийському деканаті, за їхню жертовну працю та служіння. У деканаті працюють священики з нашої архідієцезії а також великою мірою священики з різних дієцезій в Польщі. З усього серця дякую всім за добро яке вони чинять спільноті Церкви.”

 Назад