Новини

Назад

Католики Червонограда відсвяткували 325-ліття парафії

: 687 2020-06-02 11:44:45

В Урочистість Зіслання Святого Духа, 31 травня 2020 р., Римсько-Католицька Парафія в Кристинополі - Червонограді розпочала святкування Ювілейного року, який триватиме до наступної П’ятидесятниці.

Святкування розпочалося від освячення каплиці св. Йоана Павла ІІ в зв`язку з 100 річницею від дня Його народження, яку освятив Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький. В цій каплиці будуть зберігатися мощі Святого та речі пов’язані з ним.

Також Високодостойний Гість, урочисто вніс до храму мощі бл. Якова Стрепи в новому реліквярії у формі єпископської митри, «форма цього реліквярія не випадкова, адже після смерті цього святого, саме його митру заносили до хворих і ті отримували зцілення. Тому нехай бл. Яків, збирає навколо себе хворих і страждаючих, тих які шукають правди і мудрості. Притуляйте до нього ваші голови, так як робили це колись вірні люди, і отримуйте за його заступництвом потрібні Вам дари і благодаті, щоб Ви були щасливі».

Єпископ також у проповіді згадав долю першого храму побудованого в Кристинополі - Червонограді: «Ми дякуємо за ці 325 років історії, які записані у серцях віруючих людей - вивищення Ісуса Христа в освяченні першої святині та приниження Ісуса у профанації першого храму. Сьогодні ми маємо новий храм і це він є пам’яткою давніх часів і свідком сучасності, яка також не завжди є для нас прихильною».

Опираючись на старовинному східному оповіданні Владика пригадав що:

«Дзвін мусить мати серце, щоб дзвонити, людина повинна мати Духа, щоб жити повнотою життя. Тому сьогодні і завжди молімося зі св. Йоаном Павлом ІІ: "Нехай зійде Дух Твій і відновить обличчя землі, цієї землі".»

Дякуємо Богові за те, що ми сталися спадкоємцями цієї спільноти віруючих започаткованої у 1695 році у Кристинополі, а серце якої продовжує битися у Червонограді.

Нехай Дух Святий веде нас дорогою до святості.

Світлини: Вероніка Коваль

Відео: Телеканал Бужнет

Джерело: ua.spiritus-sanctus.org.uaНазад