Новини

Назад

Католики Азербайджану матимуть свого єпископа

: 682 2017-12-09 17:27:26

З нагоди храмового свята єдиної в крані парафії Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії католики Азербайджану отримали чудовий подарунок. У п’ятницю, 8 грудня 2017 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святий Отець підніс до єпископської гідності отця Владіміра Фекете, Апостольського Префекта Азербайджану.

Словак за походженням, о. Владімíр підпільно вступив до Салезіянського Товариства святого Джованні Боско ще за часів комуністичного переслідування. 1981 року склав вічні обіти, а 1983 – прийняв пресвітерські свячення. Після падіння комуністичного режиму продовжив богословські студії та виконував різні служіння у Згромадженні.

Нечисленні католики Азербайджану зазнали переслідувань за часів Радянського Союзу: споруджений на початку ХХ сторіччя храм Непорочного Зачаття був зруйнований, а духовенство й віряни – репресовані. Після здобуття незалежності місцеві католики почали спроби відродження парафії, а 1997 року до Баку прибув перший католицький священик. У 2000 році Апостольська Столиця утворила в країні місію свого права, яку очолював салезіянський священик. Через 11 років її перетворено в Апостольську Префектуру. Крім парафії Непорочного Зачаття, діє ще один місійний осередок.

Отець Владімір Фекете 2009 року був призначений настоятелем місії в Баку, а з піднесенням її до рівня Апостольської Префектур з 4 серпня 2011 року став Апостольським Префектом Азербайджану.

У жовтні 2016 року невелику католицьку спільноту Азербайджану відвідав Папа Франциск.

Радіо ВатикануНазад