Новини

Назад

Католицькі Єпископати ЄС про міграцію та цілісний розвиток

: 1130 2017-03-15 19:42:35

Роздумати над тим, «що повинна брати до уваги політика у сфері міграції та надання притулку, аби захистити першочергові права людей й допомогти менш розвиненим країнам в їхньому цілісному розвиткові». Такі завдання ставить перед собою дискусія на тему «Міграція та цілісний людський розвиток», яку 23 березня 2017 р. в Брюсселі організовує Комісія Єпископатів Європейського Союзу з нагоди 50-річчя енцикліки «Populorum progressio» блаженного Папи Павла VI.

У комюніке про організацію зустрічі зазначається, що в згаданому документі, який і через півстоліття не втратив своєї актуальності, тодішній Глава Католицької Церкви поставив питання розвитку «у центрі дебатів про суспільну справедливість» і розглянув тему міграції не лише як «обов’язок проявити гостинність», але також як необхідність створювати умови для того, щоб дати людям можливість залишатися в своїх країнах, знайшовши там гідне життя. Під час заходу прозвучать доповіді про значення «Populorum progressio» в сучасному світі, про відповіді на виклики вимушеної міграції, про право не мігрувати в контексті права на розвиток.

Через кілька днів після дебатів, у Брюсселі зберуться тридцять єпископів, що належать до Комісії Єпископатів Європейського Союзу, на свою весняну пленарну зустріч, яка триватиме від 29 до 31 березня. Провідники єпископатів розпочнуть призадуму над темами, які стосуються запланованого на кінець жовтня конгресу «Переосмислити Європу: християнський внесмок у майбутнє ЄС», що відбудеться у Римі.

Джерело: Радіо ВатикануНазад