Новини

Назад

Карітас-Спес порається із збереженням монастиря Реформатів у Раві Руській

: 1573 2017-11-09 19:49:38

Вже кілька років Карітас-Спес Львівської Архідієцезії порається зі збереженням монастиря та зроблені деякі кроки по його відновленню.

Колектив Карітас-Спес під керівництвом директора о. Вячеслава пройшли тренінг із втілення трансграничного проекту "Mонастирі близнюки: Венгрув та Рава Руська - використання потенціалу історичної спадщини закону Реформатів для розвитку туризму та соціально- культурного життя в Польщі та Україні" у Веньгрові у Польщі.

Довідка: На північній околиці міста Рава-Руська знаходиться пам"ятка архітектури національного значення - костел св.Михайла з монастирем реформатів.
Вже кілька років Карітас-Спес Львівської Архідієцезії порається зі збереженням монастиря та зроблені деякі кроки пойого відновленню.
Костел св.Михайла був збудований у 1729-1737 роках на місці старого дерев"яного костелу. Костел постійно був місцем для проведення богослужінь монахів Ордену Братів Менших Францисканців, які прийшли в місто Рава-Руська у 1725 році і, дотримуючись своєї статутної мети, жили між людьми, мандрували, проповідували на мові простого народу бідність і аскетизм, займалися доброчинністю.
Костел було збудовано у бароковому стилі XVIII століття за проектом відомого італійського архітектора Павла Фонтани. Будівництво тривало близько 8 років через відсутність компетентного керівника. У 1738 році костел було освячено на ім"я святого Михайла. Пізніше до костелу було прибудовано двоповерховий монастир з келіями. У П-подібному монастирі було посаджено внутрішній монастирський сад з криницею.
Костел св. Михаїла є кам’яною однонавною спорудою в стилі бароко, під двохскатною покрівлею з сигнатуркою. В плані складається з прямокутної нави і також хору з прямокутним приміщенням, що примикає до неї з південної сторони. При західному фасаді – невеликій квадратний притвор.
Пам’ятка архітектури відноситься до типу реформаторських костелів ХVІІІ ст., в яких пристінні стовпи ділять неф на три прясла, перекриті циліндричними склепіннями з розпалубками. Фасад двоярусний, оформлений пілястрами і барочним фронтоном з трикутним сандриком. Аналогічної форми фронтон зведений над притвором.
В інтер’єрі костелу до нашого часу збереглися сліди настінного розпису ХІХ століття, фрагменти дерев’яних вівтарів. Його фасад прикрашають намальовані зображення - Св. Франциска й Св. Антонія. З північної сторони до костелу прилягають споруди монастиря реформатів. Двоповерхові склепінчасті приміщення розташовані таким чином, що утворюють велике внутрішнє подвір’я. На території ансамблю, оточеного мурами з в’їзними воротами, збереглися залишки монастирського саду.
Костел виконував свої функції до 1941 року, коли на терени равщини увірвалися німецькі війська. З того часу і у післявоєнний період костел використовували як склад продуктів та різноманітних товарів, а пізніше у монастирі було розміщено машино-тракторну станцію.
Вже кілька років Карітас-Спес Львівської Архідієцезії порається зі збереженням монастиря та зроблені деякі кроки пойого відновленню.


Довідка за матеріалами rawa-ruska.at.ua
Фото: rawa-ruska.at.ua та caritasspeslviv

Відео: youtubeНазад