Новини

Назад

Кардинала Мар`яна Яворського відзначено Орденом Білого Орла

: 4083 2017-03-13 14:57:08

Президент Польщі Анджей Дуда відзначив сьогодні в Кракові орденом Білого Орла Кардинала Мар`яна Яворського, емерита митрополита львівського, співзасновника Папської Теологічної Академії. Орден йому було призначено "визнаючи його знаменні заслуги у відбудуванні релігійного життя, поглиблення екуменічного діалогу та наукові досягнення у сфері філософії та та богословя".

- Еміненція Кардинал Яворський є частиною великої повісті про Польщу, про те як Польща відновлювалася також і через повернення віри своїм синам, а отже нашим землякам, не лише тут, на терені сучасної Польщі, але й на тих землях, які в історичних завірюхах були втрачені – сказав президент Анджей Дуда, вручаючи відзнаку у краківському помешканні Кардинала Яворського, що по вулиці Канонічній.

Значущою у житті Кардинала була дружба з Йоаном Павлом ІІ. «Я вдячний Богові за те, що впродовж стількох років я міг бути близько Йоана Павла ІІ. Я зі здивуванням дивився, як та людина була віддана Богові і людям» – згадував у фільмі Богуслави Становської-Ціхонь "Повірник душі» Кардинал Марян Яворський.

«Їхня дружба, яка початково зроджувалася із спільних філософських зацікавлень, витривала до кінця. Йоан Павло ІІ востаннє посповідався саме в Кардинала Яворського" – додав у тому фільмі Кардинал Станіслав Дзівіш.

Світлини: сторінка Президента Польщі Анджея Дуди у Фейсбук

Джерело: Gosc.plНазад