Новини

Назад

Кардинал Паролін: візит до Росії задля зміцнення мостів між Сходом та Заходом

: 1261 2017-08-21 19:07:23

Державний Секретар Ватикану відбував вчора до Москви, де перебуватиме з візитом з 20 по 24 серпня. Він проведе зустрічі з президентом Володимиром Путіним, а також з православним Патріархом Кирилом.

- «В цей історичний момент, під час якого ми є свідками зростання напружень та конфліктів в різних частинах світу, мир складає для папи Франциска та особисто для мене чіткий та невідкладний пріоритет. Цей візит, зважаючи також на запрошення, висловлені державною та церковною владою країни, готувався вже певний час».

- Еміненціє, чи підтверджено, що Ви зустрінетеся як з Володимиром Путіним, так і з Патріархом Кирилом?

- «Так, якщо нічого не трапиться в останню мить, в програмі передбачено зустрічі як з Президентом Російської Федерації, так і з Московським Патріархом. Графік передбачає також зустрічі з іншими високими представниками Держави та Російської православної Церкви».

- Яка мета Вашого візиту?

- «Святий Престол, як відомо, відчуває особливий інтерес до широкої частини Східної Європи, яка, окрім того що володіє багатими культурними та релігійними традиціями, відіграє роль також і у пошуку більшої стабільності континенту та більшої єдності, включаючи зв’язки між Сходом та Заходом. Після періоду ідеологічного протистояння, яке, очевидно, не може повністю зникнути за один день, а також у контексті нових ситуацій, які склалися із завершенням холодної війни, важливо використати кожну нагоду, щоби сприяти повазі, діалогу, взаємній співпраці задля досягнення миру. В цьому сенсі, після візитів, які я здійснив до сьогодні в інші країни цього регіону, супроводжуючи насамперед Святішого Отця Франциска в апостольських візитах, і які привели мене від Білорусі до Кавказу та до Країн Балтії, аж до України рік тому, я матиму, так би мовити, можливість завершити цю картину візитом до Росії. Як і в подібних нагодах, це дозволить мені засвідчити духовну близькість Папи до місцевих католицьких спільнот та зустрітися з найвищою російською владою, щоб обговорити двосторонні та міжнародні теми, не забуваючи також про контакти на екуменічному рівні».

- Папа часто говорить про «третю світову війну, поділену на частини», цього місяця згадувався також сторічний ювілей Листа Бенедикта XV до воюючих сторін, непочуте послання з метою зупинити «даремне кровопролиття» Першої Світової війни. Франциск згадував про це, пишучи до канцлера Ангели Меркель з нагоди G20: «Це є трагічною суперечністю й непослідовністю - примарна єдність на спільних економічних форумах, які мають економічну чи соціальну мету, та бажане або прийняте тривання збройних конфліктів»

- Ви говоритимете з президентом Путіним?

- «Церква невтомно закликає всіх відповідальних політиків планети не ставити національні інтереси, чи, в будь-якому випадку, інтереси локальні, вище за спільне благо, повагу до міжнародного права – не права сили, але сили права – за розвиток цілої людини та всіх людей, згоду та співпрацю між націями. І методом при цьому є завжди діалог. Мені подобається, з цього приводу, знову пригадувати уривок послання, яке святий Августин написав до графа Даріо, посланця Равенського двору в Африці, і особливо мене вразило: для керівника «найбільшим титулом слави є вбивати війну словом», латинською мовою «словом», тобто перемовинами, «а не вбивати людей мечем, а також намагатися утримувати мир миром, а не війною». І ще: «Тебе послано, щоб перешкодити спробі пролити кров будь-якої людини. Тоді як інші підкоряться неминучій випадковості, у тебе є завидна місія».

- Існують у світі ситуації – Близькій Схід, Сирія, Україна – щодо яких ви будете зупинятися особливо?

- «Ситуації, які Ви пригадали, та конфлікти в інших різних регіонах світу є предметом постійної уваги та занепокоєння Святого Престолу. Це підтверджують численні промови Святішого Отця та ініціативи, які Святий Престол намагався взяти на себе, у відповідності до своєї природи та можливостей. Тому необхідність та нагальність шукати мир та способи, якими можна цього досягнути, будуть, звичайно, однією з головних тем розмови».

- Чи непокоїть Вас зростаюче напруження між Росією та США?

- «Маю віру в те, що обидві сторони будуть діяти з належною відповідальністю, щоб уникнути зростання напруження, будуть готовими також визнати можливі помилки, які могли стати причиною такої ситуації. Було би трагічним не зробити нічого з цього приводу, внаслідок чого ці стосунки псуватимуться ще більше. Я вважаю, що також важливою є роль Церков та громадянського суспільства у сприянні будь-якій ініціативі, яка би допомогла зробити загальну атмосферу більш позитивною».

 

- Якою буде тема зустрічі з Патріархом Кирилом?

«Я поїду до Москви як співпрацівник папи Франциска, а отже, патріарху Кирилу принесу, насамперед, його сердечне та братерське привітання. Уявляю, крім цього, що зустріч дасть також можливість зупинитися на взаємодії між Церквами та між Церквами та суспільством, у питанні великих духовних, культурних та політичних тем сьогодення. З цієї точки зору важливо шукати позитивних та відкритих способів, щоби продовжувати будувати міжцерковні стосунки та робити конструктивний внесок, з боку Церков, у вирішення складних проблем, які хвилюють людство та ставлять перед ним виклик. Я справді сподіваюсь, отже, що ця зустріч зможе служити завжди більшому розумінню, взаємоповазі та співпраці між католиками та православними».

- Чи можливий візит Франциска до Росії? Ваш візит якимось чином його готує?

- «Серед цілей мого візиту немає цілі підготовки можливого візиту Святішого Отця в Росію. Проте я сподіваюсь, що, з Божою допомогою, мій візит зможе зробити певний внесок також і в цьому напрямку».

Джан Гуідо Веккі

Джерело: Апостольська Нунціатура в Україні

 Назад