Новини

Назад

Канонічна візитація в Українській Делегатурі Згромадження Сестер Святого Йосипа.

: 840 2018-03-25 10:15:55

13 березня 2018 року розпочалася Канонічна візитація в Українській Делегатурі Згромадження Сестер Святого Йосипа. В Україну з Кракова прибули Генеральна Настоятелька Згромадження – с. Яна Пшетак CSSJ та Генеральна вікарія – с. Ванда Матисяк CSSJ, щоб у кожній з 11 спільнот розпізнавати та у світлі Святого Духа верифікувати якість життя харизмою.

У середу 21 березня Генеральна настоятелька с. Яна була запрошена у резиденцію Львівського Римсько-Католицького Митрополита на обід та розмову з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким, а потім візитувала спільноту сестер, які служать в резиденції та курії Львівської Митрополії.

Генеральна настоятелька с. Яна зустрічалася з сестрами Стрийської та чотирьох Львівських спільнот. Генеральна вікарія – с. Ванда візитувала Шепетівську, Староконстянтинівську, Любарську, дві Київські та Тернопільську спільноти. На початку зустрічей сестри, впевнені в батьківській любові Бога, благали Господа, щоб ця візитація міццю Святого Духа відновила їхню любов до Всевишнього і ближніх, примножила радість в прямуванні визначеною Ним дорогою і розпалила більшу ревність в служінні Вседержителю. Під опіку Непорочної Діви Марії, св. Йосипа та Засновника свого Згромадження св. Зигмунда сестри довіряли плоди візитації.

Під час візитації також мали місце розмови з настоятелями парафіяльних спільнот до яких належать сестри Святого Йосипа, зустрічі з роботодавцями, співпрацівниками та підопічними черниць.

Сестра вікарія Ванда також у середу 21 березня у приміщенні курії Києво-Житомирської Дієцезії зустрічалася та спілкувалася з місцевим єпископом Його Преосвященством Віталієм Кривицьким.

Короткі відомості про Згромадження Сестер Святого Йосипа

Згромадження Сестер Святого Йосипа  постало у Львові  з духовного натхнення  та душпастирської ініціативи святого Зигмунда  Гораздовського.  Історичною датою заснування прийнято вважати 17 лютого 1884 року. У Галичині, зокрема в місті Львові, на той час панували духовна й матеріальна бідність, моральний занепад. Це бентежило серце й сумління священика Львівської архідієцезії Зигмунда Гораздовського. Будучи співчутливою людиною і ревним  душпастирем, він заснував ряд благодійних діл християнського милосердя. Для допомоги в розпочатій доброчинній діяльності Отець Зигмунд у 1882 році запросив до співпраці декількох жінок францисканського світського ордену, які дали початок Згромадженню Сестер Святого Йосипа. 

Формація першого покоління Сестер Святого Йосипа відбувалася в контемпляційному монастирі Сестер Францисканок Безперервної Адорації Пресвятих Дарів у Львові. Тиха молитва й жертовна праця - це скарб милий Богу та необхідний людству, тому чернеча родина розвивалася й відкривалася на нові перспективи діяльності. У налагоджений ритм праці Сестер Святого Йосипа руйнівним ураганом увірвалися події Другої Світової війни. У 1946 році Згромадження примусово експатріювали, тобто виселили на територію  Польщі, через що воно втратило свій Генеральний дім у Львові й усі доми, які знаходилися на  території Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини. Незалежність України стала початком нової епохи в історії держави й початком великих економічних, політичних і релігійних змін. Відновлення діяльності Згромадження вже на українських землях через 45 років не було легким, але плідним. Зароджувалися  все нові й нові спільноти. У червні 1991 року заснувалася спільнота Сестер Святого Йосипа в Шепетівці, а у вересні 1992 року в Тернополі.  У жовтні 1992 року Згромадження використало можливість повернутися до Львова, звідки взяло своє коріння й де на Личаківському кладовищі знаходиться гріб тепер вже святого Зигмунда Гораздовського. Спочатку сестри тимчасово проживали в приміщеннях будинку для перестарілих на Майорівці, де служили хворим та потребуючим. У 1995 році Згромадження  придбало  квартиру на вул. Коперніка 20 /22 й пристосувало її до потреб чернечого життя, оскільки повернути колишні будинки, які йому належали, було неможливо. У жовтні 1993 р. постала спільнота в Любарі, в жовтні 1994 р. – в Стрию, в вересні 1995 р. – в Староконстянтинові і Львові на вул. Самчука, в вересні 1997 р. – у Львівській Духовній Семінарії, що в Брюховичах біля Львова, в грудні 1998 р. – у Львові на вул. Татарбунарській, в Києві: на Оболоні – в серпні 2003р., у Святошино – в серпні 2007 р. Зростаюча кількість спільнот спонукала Згромадження створити центральне керівництво в Україні. За рішенням Генеральної Настоятельки і її Ради 6.06.1998 року постала Делегатура в Україні з центром у Львові, на чолі якої є настоятелька Делегатури.

Сестри Святого Йосипа Української Делегатури, як і цілого Згромадження, наслідуючи свого Отця Засновника, добровільно й безкорисливо намагаються входити у світ терплячих людей, допомагаючи їм відшукати сенс таємниці терпіння у світлі Ісусового хреста. Сестри служать хворим в лікарнях у Києві та Тернополі, в Домі Милосердя та будинку пристарілих у Львові, хворим і похилим людям, які залишаються без опіки в своїх домівках, практично всюди, де працюють.

Місією Згромадження є також виховання дітей та молоді. Сестри материнською турботливістю та доброзичливим словом повчання готують вихованців до життя, вчать виконувати релігійні, моральні та суспільні обов’язки і те, як щодня віднаходити Бога. Сестри займаються виховною діяльністю дітей дошкільного віку в місті Стрию в Навчально- Виховному Центрі св. Зигмунда для дітей та дітей-сиріт та в місті Шепетівці у світлиці ім. Дитятка Ісус, а також у смт. Любарі в Центрі денної опіки св. Йосипа. У Львові та Тернополі сестри вчителюють. Для дітей середнього та старшого шкільного віку у Львові та Києві функціонують світлиці, де в післяурочний час сестри допомагають школярам виконувати домашні завдання, поглиблювати свої знання з окремих предметів, розвивати творчі здібності, збагачують їх духовний та моральний світ. Сестри підтримують контакт зі студентською молоддю, спільно розважаючи Слово Боже, служачи радою та підтримкою.

Сестри, оживлені апостольським запалом, разом зі священослужителями, мирянами та іншими чернечими родинами співпрацюють в різноманітних формах душпастирства, а саме: катехизують дітей, молодь і дорослих, готують їх до прийняття Таїнств, провадять формаційні та молитовні групи. Прикрашають вівтарі парафіяльних храмів квітами та дбають про декорації, які сприяють глибшому переживанню окреслених в Церкві літургійних періодів та Урочистостей. Сестри працюють органістками в Парафіях та створюють парафіяльні хори, а саме: у Тернополі, Шепетівці та Києві; молодіжні й дитячі ансамблі, які співом прикрашають літургію та допомагають вірним молитися.

У поширення Божого Царства Сестри вкладають усі свої природні та індивідуальні здібності й таланти: працюють в канцеляріях, єпископській Курії у Львові, у Львівській Вищій Духовній Семінарії, в Карітасі у Києві… За взірцем святих Йосипа й Марії, все, що роблять у своєму житті, присвячують справі відкуплення, щоб Ісус міг народжуватися й зростати у людських серцях. Сестри передусім свідчать про Христа своїм богопосвяченим життям, яке оживляють молитвою та покутою.

Сестри також засновують молитовні групи Святого Йосипа, членам яких допомагають збагачувати свою духовність, а ті в свою чергу молитовно підтримують Згромадження і його апостольські діла та випрошують у Господа нові святі покликання до чернецтва.

с. Теона Олянін CSSJ

 Назад