Новини

Назад

Канонічна візитація у Чортківському деканаті.

: 458 2019-03-02 21:36:02

У суботу, 2 березня у Першу Суботу місяця, архієпископ Мечислав Мокшицький розпочав канонічну візитацію Чортківського деканату.

На початок візитації архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу у парафії святих Петра і Павла у Білобожниці. Співслужили: єпископ Едвард Кава, отець канцлер Владислав Гримський, декан і настоятель парафії о. Мар’ян Попеляр та священики із чортківського деканату. Молилися також Сестри Слугині із Білобожниці, Сестри Непорочниці з Язловця, Сестри Домініканки з Чорткова та Сестри Презентки з Теребовлі разом із вірними білобожницької парафії.

Візитація чортківського деканату розпочалася з парафій святих Петра і Павла у Білобожниці, єпископ Едвард Кава та Внебовзяття ПДМ у Ридодубах, Архиєпископ Мечислав Мокшицький. Візитація всіх парафій у деканаті триватиме до 26 травня 2019р.
Після обіду Отець Арихиєпископ подякував усім священикам та монахам за їхнє непросте та віддане служіння, поблагословив їх і побажав ревно служити Богові та людям.

Канонічна візитація є однією з основних та перевірених на досвіді Церкви форм опіки, за допомогою якої Єпископ Ординарій формує і поглиблює взаємини зі священиками та монахами та вірними різних спільнот. Вона є відповідним методом обнови ентузіазму євангельських працівників, нагодою подякувати, похвалити їх, заохочувати та їх потішити. Одночасно візитація є дієвим способом мотивування усіх до більш інтенсивного апостольського служіння. Під час візитації відповідним є, щоб звернути увагу на занедбання зі сторони священика чи парафіяльної спільноти.

Візитація проводиться також для того, щоб Ординарій запізнався із станом духовного життя та почув пропозиції та зауваги. Візитація, є також доброю нагодою, щоб звернути особливу увагу не тільки на вібудовування святинь, після багатьох років воюючого атеїзму в Україні, які були занедбані та знищені в значній мірі, але передусім на те, що потрібно відбудовувати храм людських сердець.

о. Андрій ГаноНазад