Новини

Назад

Канонічна візитація парафії св. Станіслава єпископа і мученика у Щирці та відвідини парафії Воздвиження Всечесного Хреста в Диб’янці

: 1042 2015-05-27 00:00:00

11 травня цього року, Генеральний Вікарій Львівської Архідієцезії о. Юзеф Павлічек здійснив канонічну пастирську візитацію св. Станіслава єпископа і мученика у Щирці та відвідини парафії Воздвиження Всечесного Хреста в Диб’янці. Супроводжував отця-інфулата Юзефа, канцлер Курії у Львові о. Владислав Гримський. Варто згадати, що остатню візитацію в цих парафіях звершив єпископ Леон Малий 10 квітня 2011 року. Щирецька парафія є однією з найстарших в нашій архідієцезії.

 

 

 

 

 

 

В 1126 році в Щирці була укладена мирна угода між руськими князями, братьми Володаревичами – звенигородським Володимирко та Ростиславом з Перемишля. В 1397 році Щирець отримав від короля Ягелли магдибурське право. Тоди теж була утворена парафія та побудована церква за кошти короля. Коли в 1526 році татари знищили храм, в половині 16-ого століття парафіяльний костел знову відбудували. В 1556 на ново була утворена парафія. Храм кілька разів був спалений. У 1923 році відремонтований костел був посвячений. За часів комуністичного режиму костел, один з небагатьох, був завжди відкритий.

 

Гостей зі Львова зустрів настоятель парафії о. Олександр Бішко, який звершує служіння настоятеля в цій парафії від 1 вересня 2010 року, одночасно є викладачем нашої духовної семінарії та теологічного институту ім. Св. Йосифа Більчевського та діти з парафії.

 

 

 

 

 

 

Генеральний вікарій зустрічався з радою парафіяльною та всіма парафіянами.

 

 

 

 

Після недільної Святої Меси, яку очолив отець Генеральний Вікарій, на церковному подвір’ї відбувся зустріч та розмова про життя і плани на майбутнє з пафіянами та отцем настоятелем.

 

 

Парафіяни від найменшого до найбільшого активно включилися у святкування з нагоди цієї візитації.

 

Також під час канонічних душпастирських відвідин, згідно зі звичаєм відбулися відвідини парафіяльної канцелярії та помешкання священика.

Для парафіян з Диб’янки, отець Юзеф звершив недільну Євхаристію та познайомився з життям, радістю і турботами місцевої спільноти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Назад