Новини

Назад

Канонічна візитація парафії Успіння ПДМ і св. Антонія у Великих Мостах. Початок канонічної візитації Деканату Жовква.

: 5205 2016-02-15 17:41:52

Минулих вихідних, 13-14 лютого, архієпископ М. Мокшицький здійснив канонічну візитацію парафії Успіння ПДМ і св. Антонія у Великих Мостах.

Візитацією цієї парафії розпочався новий цикл візитацій, а саме - деканату Жовква, тому цього дня прибули священики та сестри, що служать в тому деканаті.

У суботу 13 лютого Архієпископ Мечислав Мокшицький, генеральний вікарій отець інфулат Юзеф Павлічек і о. канцлер Владислав Гримський приїхали до Великих Мостів.

Об 11.00 архієпископа перед храмом привітав настоятель з парафіянами, потім Митрополит очолив Святу Месу, яку співслужили: настоятель о. Ігор Кожидло, о. Владислав Гримський, о. Юзеф Павлічек і священики з деканату.

Після Святої Меси архієпископ порозмовляв у храмі з вірними, а далі на плебані зустрівся із священиками і монахинями.

Далі був обід з мером міста, котрий також брав участь у Святій Месі у церкві.

О 15.00 на цвинтарі була молитва Коронки до Божого Милосердя. Потім архієпископ затримався біля руїн єврейської синагоги. Німці за часів окупації замордували близько 1500 євреїв з гетто створеного у Великих Мостах.

Далі архієпископ поїхав до каплиці у місцевості Низи, де вже не звершується літургія, бо там вже немає католиків латинського обряду.

З Низів архієпископ поїхав до розташованого неподалік Белзу, де відвідав православну церкву і каплицю з образом Матері Божої Ченстоховської (Бельзької).

Ще по обіді митрополит відвідав хвору пані Галину Савіцьку потім відвідав родину Кравченко.

В другий день візитації в I Неділю Великого Посту, архієпископ М. Мокшицький o 10.00 очолив Святу Месу яку разом з ним співслужили: настоятель Ігор Кожидло, генеральний вікарій і канцлер Курії.

Після Святої Меси архієпископ зустрівся у залі плебанії з групою вірних, серед яких були діти та молодь.

О 13.00 була звершена Свята Меса у Старому Добротворі, після Святої Меси відбулася зустріч з вірними у храмі.

Після вечері архієпископ, генеральний вікарійі канцлер повернулися до Львова.

 

Фото: о. Юзеф ПавлічекНазад