Новини

Назад

Консекрація у Львівській Катедрі єпископів Керницького, Ольшанського І Трофим`яка

: 793 1991-03-02 00:00:00

2 березня у присутності Апостольського нунція в СРСР архієпископа Франческо Коласуоно у Львівській катедрі відбулось урочисте висвячення на єпископів оо. Рафала Керницького OFM Conv, Яна Ольшанського MIC та Маркіяна Трофим’яка. Головним консекратором був архієпископ Мар’ян Яворський, Львівський митрополит, а співконсекраторами - єпископ Станіслав Новак з Ченстохови (Польща) та єпископ Тадеуш Кондрусевич з Гродна (Білорусь).

На урочистість прибули єпископ-помічник з Риги Вільгельм Нюкш, а також єпископи-помічники з Польщі: Р. Крушилович зі Щеціна, Р. Карпінський з Любліна, Б. Таборський і С. Москва з Перемишля, Е. Бялогловський з Жешова. Церкву східного обряду представляли греко-католицькі єпископ Софрон Дмитерко з Івано-Франківська та єпископ-помічник Павло Василик, а також єпископ Автокефальної Православної Церкви зі Львова.

У Богослужінні взяли участь півтори сотні священиків з Польщі, України і Риму, багато сестер-черниць і майже 8 тисяч вірних з України та Польщі, особливо з Любачева і Перемишля. Були присутні також делегації Консульства РП в Україні та католицьких дієцезій у Ковні, Вільковичах і Панєвежисі в Литві.

Це була перша консекрація у Львові з 1933 року, коли був висвячений на єпископа о. Євгеній Базяк.Назад