Новини

Назад

Католицькі єпископи України спільно подякували німецькій і польській єпископським конференціям за висловлену підтримку

: 788 2015-12-03 11:03:26

Його Еміненції Кардиналу Райнгарду Марксу, Голові Німецької Єпископської Конференції

Високопреосвященнішому Архиепископу Станіславу Гадецькому, Митрополитові Познанському, Голові Польської Єпископської Конференції

Ваша Еміненціє, Ваше Високопреосвященство!

Ми, очільники Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков в Україні, від імені наших єпископатів, духовенства та всіх вірних католиків України висловлюємо Вам сердечну вдячність за Вашу позицію висловлену в спільній заяві конференцій німецьких і польських католицьких єпископів де закликаєте до справедливого миру в Україні на основі міжнародного права.

Ваша публічна підтримка зусиллям міжнародної спільноти щодо врегулювання ситуації в Україні та заклик відмовитися від будь-якої форми агресії є для нас голосом самого Христа скерованим у цей час випробувань до нас усіх в Україні сущих, а також, надіємось й для провідників та окремих представників народу суміжної держави, яка бажає нашого державного, а почасти й церковного, небуття. Ви, натхненні Духом Святим це добре відзначили як виклик для церков Східної Європи.

Для нас особливо важливою є Ваша заява, бо зроблена вона підчас Конференції, яка була присвячена 50-й річниці звернення польських єпископів до німецьких, завдяки якому відбулося примирення між німецьким та польським народами. Важлива тому, що ми свідомі, що нам прийдеться пройти аналогічний Вашому шлях примирення між суміжними, й на превеликий жаль, - тепер недружніми державами і суспільствами. Але Ваш приклад, досвід та свідчення теперішнього стану спільного стояння на фундаменті Божої правди і справедливості надихає нас і дає надію.

Ми маємо й висловлюємо надію на те, що цей благодатний процес не зупиниться на східному кордоні Польщі, а буде рухатись на Схід та дасть плоди життєдайного примирення у всій Східній Європі. Для цього ми готові працювати в поті чола, не покладаючи рук та повсякчас благаючи про Божу допомогу.

З висловами вдячності та християнською солідарністю

 

Блаженніший Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви

Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, Голова Конференції римо-католицьких єпископів України

Львів, 27 листопада 2015 року БожогоНазад