Новини

Назад

Йоан Павло ІІ допоміг мені переосмислити покликання, — єпископ Едвард Кава

: 658 2018-10-17 21:08:13

Подячна Меса з нагоди сорокової річниці вибору Папи Йоана Павла ІІ відбулася 16 жовтня у львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії. Її очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.

Під час проповіді єпископ зосередився на кількох важливих моментах, пов’язаних з особою та понтифікатом святого Папи, які стали знаковими для історії не лише Церкви, але й світу. Також єпископ Едвард поділився особистим свідченням того, наскільки великий вплив мав свого часу Йоан Павло ІІ на його особисте переосмислення покликання та розуміння священства:

— У 2005 році я, дивлячись на те, як відходить з життя Папа Йоан Павло ІІ, зрозумів сенс свого покликання. Я зрозумів, що Господь не покликав нас збирати кількості, щоб наші храми були повні, але для того, щоб ми жили у святості, у єдності з Ним. І я отримав це його свідчення як знак, я зрозумів, що Господь Бог хотів мене навернути у такий спосіб, щоб я зрозумів сенс свого життя, свого священства, свого монашества. Я завдячую св. Йоанові Павлові ІІ переосмислення свого покликання, завдяки його служінню, його радості проголошування, його відносинам з людьми, його підходу до молоді, до кожної людини, яку вмів зауважити. Завдяки тому, що я бачив у ньому надію та любов, які випливають із присутності Бога, я зрозумів, яким має бути священик, яким має бути той, хто служить Богові і людям.

Після завершення Святої Меси відбулося урочисте відкриття фотовиставки присвяченої подорожі Папи Йоана Павла ІІ до України, яка відбулась у 2001 році. Виставку організували Генеральне Консульство РП у Львові та Інститут Міжкультурного Діалогу ім. Йоана Павла ІІ у Кракові, під патронатом архієпископа Мечислава Мокшицького, митрополита Львівського.

Світлини: Віта Якубовська

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад